Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Zwracam sie do Pani z pytaniem dotyczacym mozliwosci instalacji sygnalizacji swietlnej na skrzyzowaniu drog powiatowych ul. Brzozowej oraz Komorowskiej w Komorowie. Temat ten byl juz wielokrotnie poruszany na
stronach UM w Pruszkowie jak rowniez Gminy Michalowice znajdujac bardzo pozytywne opinie Pana Prezydenta Miasta Pruszkowa oraz Pana Wojta Gminy Michalowice, ktory jednoczesnie sygnalizuje czynne wlaczenie sie Gminy w
sprawe budowy po podjeciu decyzji o instalacji sygnalizacji swietlnej przez Starostwo Powiatowe w Pruszkowie. O tym ze istnieje taka koniecznosc najlepiej swiadcza ilosc i czestotliwosc kolizji na tym skrzyzowaniu. Sa pieknie wyremontowane drogi, ale jednoczesnie znacznie zwiekszylo sie natezenie ruchu. Chcialbym rowniez wspomniec ze jest to skrzyzowanie ktore pokonuja codziennie z niemalymi trudnosciami piesi i rowerzysci oraz wielu uczniow w drodze do szkoly w Komorowie.
Serdecznie pozdrawiam
Kacper Witerski

Odpowiedź:

Szanowny Panie Kacprze,
Odpowiadając na Pana pytanie informuję, że budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul.Brzozowej i ul.Komorowskiej w Komorowie nie jest obecnie przewidziana do realizacji w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym, ale Zarząd Powiatu zastanowi się nad wprowadzeniem tej inwestycji do planu.
Jednocześnie informuję, że po pozytywnym zaopiniowaniu realizacji zadania zwrócimy się do Urzędu Miejskiego w Pruszkowie oraz Urzędu Gminy w Michałowicach o współfinansowanie w/w inwestycji.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst