Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani,
jestem świeżo upieczoną mieszkanka Kajetan gm. Nadarzyn (od lipca). Mam troje dzieci, które codziennie rano zaczęłam wozić do przedszkola i szkoły w Nadarzynie. Czy zamykając obydwie nitki ulicy Rolnej na czas przebudowy skrzyzowania w Nadarzynie, ktoś o nas Rodzicach wiozących dzieci i jadących rano do pracy pomyślał?
Skorzystałam dzisiaj rano z objazdu przez ulicę Brzozową, ale wyjazd w lewo na drogę z Magdalenki w kierunku skrzyzowania przy Maksimusie graniczył z cudem.
Wiem, że ta przebudowa jest konieczna, bo inaczej nie wytrzymamy z Centrum Chińskim, ale czy nie można byłoby zostawić jednej nitki w kierunku Nadarzyna? Po południu każdy juz sobie poradzi, a rano jest naprawdę ciężko.
Widzę także inne rozwiazanie. Postawienie jakichś prowizorycznych swiateł przy wyjeździe na droge do Magdalenki \\\” przy tzw karpiach\\\”, chociaż takich krótkich, żeby kilka samochodów mogło spokojnie wyjechać z objazdu.
Zwracam sie z tym pytaniem do przedstawiciela powiatu, bo to zgodnie z tym co mówi Wójt gm. Nadarzyn to Państwa droga i Państwa inwestycja i Państwo organizują objazd.
Kupując działkę w Państwa powiecie siedem lat temu naprawdę nie spodziewałam się takich przygód, a tereny naprawde piękne. Czemu Państwo tej przebudowy nie zrobiliście w czasie wakacji, przed rozpoczęciem roku szkolnego. To jest niestety nasza szara, polska rzeczywistośc.
Liczę na wyrozumiałośc i pomoc w powyższej sprawie.
Andzelika

Odpowiedź:

Szanowna Pani
Odpowiadając na Pani pytanie informuję, że przebudowa skrzyżowania mogła nastąpić po ułożeniu kanalizacji sanitarnej wykonywanej przez Urząd Gminy Nadarzyn.
Prac nie można było wcześniej wykonać ze względu na długotrwałe uzgodnienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.
Jednocześnie informuję, że przejazd ul. Rolną jest dozwolony dla mieszkańców, zgodnie z umieszczonymi znakami.
Mam nadzieję, że przebudowa w/w drogi znacznie poprawi jakość życia i ułatwi mieszkańcom dojazd do własnych posesji.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst