Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Mam pytanie, jak rozwiązać problem dowozu dzieci z Malich do Szkoly nr 1 w Pruszkowie? Czy planowane są jakieś połączenia Gimbusowe? Jednocześnie chcę zaznaczyć, że \\\”Bezpieczna droga do szkoły\\\” przebiega po chodniku szerokości mniej niż 1 m tuż przy Alejach Jerozolimskich i nie każdy rodzic może odprowadzić dziecko do szkoły – droga pieszo zajmuje 30 min. Nistety żaden autobus komunikacji miejskiej nie przejeżdza przez Malichy.
Rodzice są skazani tylko na siebie
Z poważaniem mieszkanka Malich.

Ponownie pytam Panią w jaki sposób zoorganizować przewóz dzieci z Malich do szkoły podst. nr 1 w Pruszkowie. Brak żadnej komunikacji miejskiej. \\\”Bezpieczna droga do szkoły\\\” przebiega przez chodnik o szerokości 1m obok Alei Jerozolimskich (w ich ruchliwej części).
Proszę o rychłą odpowiedź !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nina

Odpowiedź:

Szanowna Pani
Uprzejmie informuję, iż Powiat Pruszkowski nie jest organem prowadzącym dla szkół podstawowych. Organem właściwym, do którego powinna się Pani zwrócić jest Urząd Miasta Pruszkowa. Zgodnie z art. 17 ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r., Nr 256, poz.2572) dowozem dzieci do szkół podstawowych i gimnazjów zajmuje się gmina. Jednocześnie informuję, że Pani uwagi przekazałam Panu Prezydentowi Janowi Starzyńskiemu.

Dodano 10.10.2006 r.
Pismo Prezydenta Pruszkowa

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst