Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani, dwukrotnie już pisałam do Pani, ale nie otrzymałam odpowiedzi. Czy to prawda, że w przyszłym roku rozpocznie się generalny remont i modernizacja ul. Polnej? Jak Pani wiadomo ciąg ulic Jesionowa-Polna-Targowa-Pruszkowska wykorzystywany jest przez TIR-y, lawety, kontenerowce MPO i in. jako droga tranzytowa. Czy uspokojenie ruchu na tych ulicach jest przewidziane w projekcie modernizacji i w jaki sposób?
Jesteśmy przerażeni tym, co się tu dzieje, pisaliśmy do Policji, do Gminy, do Starostwa, ale bezskutecznie. Boimy się, że któregoś dnia wydarzy się trgedia. Czy dopiero jak Tir wjedzie do któregoś z domów i zginą ludzie zainteresujecie się Państwo tym problemem?
anna woźniczko, Opacz Kolonia

Odpowiedź:

Szanowna Pani Anno,
Uprzejmie informuję, że odnośnie poruszania się samochodów ciężarowych już kilkakrotnie zwracaliśmy się do Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie o objęcie kontrolą dróg powiatowych w zakresie przestrzegania przez kierowców ograniczenia.
Obecnie jesteśmy na etapie wykonywania dokumentacji technicznej na przebudowę drogi z Michałowic do Raszyna (droga Nr 01501). Prace projektowe powinny być zakończone w b.r., w wykonywanej dokumentacji technicznej zostaną wykorzystane elementy uspokojenia ruchu z wykonanej koncepcji.
Przystąpienie do realizacji prac zgodnie z Wieloletnim Planem Inwestycyjnym planowane jest w 2007 r. a zakończenie w 2008 r.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst