Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani
Moje pytanie będzie dotyczyć remontu ul. Bolesława Prusa w Pruszkowie. W \\\”Panoramie Pruszkowskiej\\\” zadaje Pani pytanie czy odkrytą w mostku nad Utratą kostke granitową zachować, czy zalać asfaltem. A ja mam takie pytanie, kiedy okolice tego mostu i sam most zostaną przebudowane?
Przecież tzw. TIRy zjeżdżające z wiaduktu nad torami PKP i skręcające w prawo w ul. Prusa, muszą wjeżdżać na przeciwległy pas ruchu aby wykonać ten manewr.
Zdaje sobie sprawe z tego że drogi w tej okolicy należą do Starostwa i Wojewody, ale czy dla poprawy bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu nie warto byłoby poszerzyć ul. Bolesława Prusa od ul. Poznańskiej do ul. Sygietyńskiej?
Michał

Odpowiedź:

Szanowny Panie Michale,
W odpowiedzi na Pana pytanie informuję, że nie ma możliwości poszerzenia ul. B. Prusa na odcinku od mostku do ul. M. Zimińskiej-Sygietyńskiej ze względu na znajdujący się w tym rejonie Park Potulickich, w którym znajduje się drogocenny drzewostan i trudno byłoby uzyskać zgodę na usunięcie tak pięknych drzew. Sam zjazd z wiaduktu powinien być wykonany przez właściciela drogi tj. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich Rejon Drogowy w Grodzisku Mazowieckim ul. Traugutta 41, 05-825 Grodzisk Mazowiecki tel.755-51-17, z którym niejednokrotnie prowadziłam korespondencję w tej sprawie.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst