Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Witam Panią Starostę, jestem mieszkanką Nowej Wsi, mój dom stoi przy ulicy Głównej – pytanie, czy w najbiższym czasie planowane są jakiekolwiek prace przy modernizacji tej drogi, jeżdzą po tej drodze TIRy, samochody ciężarowe – mimo że formalnie jest zakaz ruchu dla takich pojazdów; dziury na drodze powodują, ze w domu odczuwa się drgania.
Drugie pytane – czy przewiduje się budowę chodnika, ścieżki rowerowej przy ul. Głównej (obecnie chodnik, po parzystej stronie rowerszyści traktują jak ścieżkę rowerową i piesi muszą im ustępować.
Mam nadzieję, na pozytywną informację.
Helena

Odpowiedź:

Szanowna Pani Heleno,
Przebudowa ul. Głównej w Nowej Wsi umieszczona jest w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym. Realizacja prac odbędzie się w 2006 r. i 2007 r. W roku 2006 r. planowane jest wykonanie mini ronda przy skrzyżowaniu z ul. Pruszkowską. W roku 2007 planowane jest ułożenie nowej nawierzchni asfaltobetonowej oraz budowa ścieżki rowerowej.
Jednocześnie informuję, że zwróciłam się do Komendy Powiatowej Policji o częstsze kontrole ul. Głównej w zakresie przestrzegania przez kierowców ograniczenia tonażu pojazdów do 3,5 T.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst