Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani
czy Starostwo planuje w jakiś sposób rozwiązać w jakiś sposób problem ruchu ciężarówek na ulicy Brzozowej?
Na wjeździe stoją znaki zakazu wjazdu dla ciężarówek niestety jest on nagminnie łamany. Zagraża to zarówno bezpieczeństwu mieszkańców powiatu jak i zapewne nie jest bez wpływu na nową nawierzchnię ulicy /którą zapewne wyremontowano dużymi nakładami finansowymi/.
W jaki sposób Starostwo planuje zadbać o swój majątek i bezpieczeństwo mieszkańców?
Artur

Odpowiedź:

Szanowny Panie Arturze,
Już kilkakrotnie zwracałam się do Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie z prośbą o objęcie kontrolą przez służby ruchu drogowego, dróg powiatowych w zakresie przestrzegania ograniczenia tonażu do 3,5 t.
Skuteczne działania wymagałyby od Policji wystawienia stałych patroli drogowych przy wjazdach na drogi powiatowe, co przy ciągle nieobsadzonych wakatach w Komendzie Powiatowej Policji, jest niemożliwe. Starostwo natomiast nie posiada żadnych uprawnień egzekucyjnych w tym zakresie – możemy jedynie ustawiać znaki ograniczające tonaż pojazdów poruszających się po naszych drogach. W bieżącym roku przekazaliśmy również Policji środki finansowe (400 000 zł.) na tzw. patrole ponadnormatywne.
Z ogromnym uznaniem przyjęłam ostatnio akcję mieszkańców Komorowa, którzy przez kilka miesięcy, dyżurując na drogach, spisali samochody ciężarowe przejeżdżające drogą powiatową bez uprawnienia. W związku z tak dużym zaangażowaniem społecznym opracowujemy program współdziałania samorządu z mieszkańcami i policją, który – mam nadzieję – zostanie zaakceptowany i wdrożony.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst