Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani,
Niedawno została wyremontowana droga w Regułach prowadząca do Pęcic, a dalej do Pruszkowa. Na drodze tej postawiony jest znak zakazu zabraniający ruchu pojazdom pow.3.5 t. Codziennie jeżdżę tą drogą i widzę wielkie tiry jeżdżące również po niej. Chciałbym się dowiedzieć, czy nie ma możliwości spowodowania, aby znaki drogowe były respektowane a tiry nie zniszczyły całkowicie nowej drogi. Policja jeśli jest to z radarem natomiast rzadko zatrzymuje ciężarówki, jeśli to robi.. Chciałbym poznać Pani pogląd na to i prosić o interwencje w tej sprawie. Z poważaniem
Paweł

Odpowiedź:

W odpowiedzi na Pana pytanie informuję, że regularnie prowadzimy korespondencję z Komendą Powiatową Policji w Pruszkowie o zwiększenie ilości kontroli na drodze Reguły-Pęcice.
Z otrzymanych od policji raportów wynika, że w ostatnim czasie takie kontrole były często prowadzone. Jednak brak jest możliwości usytuowania patrolu policji przez całą dobę.
W pełni podzielam Pana niepokój o stan nawierzchni nadmiernie obciążonej drogi. Sprawę tą przedstawiłam Zarządowi Powiatu i zdecydowaliśmy o zamontowaniu na rondzie u zbiegu ulicy Armii Krajowej z ul. Kasztanową urządzenia rejestrującego wszystkie przejeżdżające pojazdy, w celu umożliwienia Policji wyegzekwowania kar od niesubordynowanych kierowców wielkich samochodów. Obecnie przygotowywany jest przetarg. Myślę, że regularnie naliczane i egzekwowane mandaty skutecznie zniechęcą do wyboru tej trasy.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst