Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Witam
Zgodnie z Prawem budowlanym art. 59c Powiatowy Inspektorat Nadzoru
Budowlanego ma obowiązek:
1. Właściwy organ przeprowadza obowiązkową kontrolę przed upływem 21 dni od dnia doręczenia wezwania inwestora. O terminie obowiązkowej kontroli organ zawiadamia inwestora w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania.
Podpisałem umowę z developerem na kupno mieszkania. Developer (EKO-BUD Sp.zo.o w Skierniewicach)złożył 22 grudnia 2005 r wszystkie wymagane przez Nadzór Budowlany dokumenty potrzebne do wydania decyzji o dopuszczenie budynku do użytkowania. PINB pofatygował się dopiero 12 kwietnia 2006 w celu skontrolowania budynku, ale szczęście jakie nas spotkało trwało bardzo krótko ponieważ osoby kontrolujące nie dokonały kontroli budynku uznając że jest zamieszkiwany, co nie jest prawdą. Ponieważ w dalszym ciągu nie mieszkam w tym mieszkaniu co więcej mieszkanie jest do dnia dzisiejszego niewykończone (21.05.2006). I tu zaczyna się moje pytanie. Czy PINB w związku z nie wywiązaniem się w terminie z obowiązku ponosi odpowiedzialność za brak decyzji?
Czy osoby które zakupiły mieszkania mają czekać w nieskończoność?
Kto poniesie koszty związane z ubezpieczeniem kredytów na mieszkania skoro nie można podpisać aktów notarialnych?
Bardzo proszę o odpowiedzi i zainteresowanie się tematem.
Pozdrawia przyszły – mam nadzieje – mieszkaniec Brwinowa i wyborca :-).
Paweł

Odpowiedź:

Szanowny Panie Pawle,
W odpowiedzi na pytanie wyjaśniam, że sprawy poruszone przez Pana w \”Pytaniu do starosty Powiatu pruszkowskiego\” z dnia 20 lipca 2006 r. należą do właściwości Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Pruszkowie (Pruszków, ul. Drzymały 19), któremu przekazałam Pańskie uwagi celem udzielenia Panu wyczerpującej odpowiedzi.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst