Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Mam pytanie: kiedy zostanie położona nowa nawierzchnia na ulicach Tuwima, Gordziałkowskiego, Pruszkowskiej, Komorowskiej i Długiej. Z tego co się orientuję Powiat jest ich zarządcą a znajdują się one cały czas w fatalnym stanie. Stać powiat na budowanie trybun i stadionu za 10 mln zł to chyba stać jest i na utrzymanie głównych dróg. Doprowadzenie ich do stanu normalności z pewnością nie pochłonie tyle co obiekt przy ul.Gomulińskiego. Chcę również zapytac czy inwestycje sportowe Powiatu w Pruszkowie są konsultowane z Gminą Pruszków ponieważ 2 obiekty tego samego typu to nieco chybiony pomysł, co potwierdzają liczni mieszkańcy Pruszkowa i lokalni działacze sportowi.
Piotr Biały

Odpowiedź:

Szanowny Panie Piotrze,

Uprzejmie informuję, że na ul. Długiej w Pruszkowie w czerwcu został wykonany remont cząstkowy nawierzchni masą asfaltobetonową.

Na ul. Komorowskiej rozpoczęły się prace, polegające na ułożeniu nowej nakładki asfaltobetonowej na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. 2-go Sierpnia.

W br. planowany jest również remont nawierzchni ul. Pruszkowskiej w Granicy na odc. od ul. Warszawskiej do ul. Reja.

Odnośnie ul. Tuwima, zgodnie z Wieloletnim Planem Inwestycyjnym Powiatu Pruszkowskiego, w 2007 r. planowane jest wykonanie dokumentacji technicznej.

Budowy obiektów sportowych są konsultowane pomiędzy Powiatem, a Gminą Pruszków. Nowo budowane obiekty miejskie i powiatowe mają inne przeznaczenie. Remont stadionu przy ul. Gomulińskiego docelowo wyposażonego w boisko z sztuczną trawą, tartanową bieżnią i trybunami kosztuje powiat 4 mln zł.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst