Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani Starosto,
Czy jest możliwe przesunięcie godzin pracy Wydziału Komunikacji na ul. Kraszewskiego tak, aby osoby pracujące w zwykłych godzinach, t.j. 8-16, zwłaszcza pracujące poza Pruszkowem, miały możliwość załatwienia sprawy w Wydziale – po swoich godzinach pracy?
Wczoraj usiłowałam złożyć wniosek o wymianę prawa jazdy. Wybrałam poniedziałek ponieważ tylko w poniedziałek Wydział pracuje w późniejszych godzinach. Niestety nie udao mi się. To przykre ponieważ będę musiała zwolnić się z pracy żeby załatwić tę sprawę. Pracuję w Warszawie i bez samochodu muszę liczyć ok. 1 1/2 h na dojazd do miejsca pracy plus czas oczekiwania w Urzędzie. W ten sposób czas mojej nieobecności w pracy wydłuża się niebezpiecznie.
I pytanie drugie – czy możliwa jest zmiana systemu pracy osób zatrudnionych przy przyjmowaniu wniosków tak by pracownicy ci, przy petencie, jedynie sprawdzali poprawność składanych wniosków, a wprowadzali je do komputera w dni, w które nie przyjmują interesantów? Obecny system jest męczący dla petentów i stresogenny dla obu stron. Dochodzi do nieprzyjemnej wymiany zdań oraz do konieczności kilkakrotnego stania w długich kolejkach. Jestem pewna, że Pani oraz Pani pracownicy rozumieją, że, mówiąc nieco kolokwialnie, Urząd jest dla człowieka, a nie odwrotnie.
Bardzo chciałabym liczyć na rozpatrzenie możliwości usprawnienia pracy Wydziału.
Przesyłam wyrazy szacunku,
Małgorzata Sarnowska

Odpowiedź:

Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że w poniedziałki pracujemy od godziny 10.00 do 18.00, co wynika z przyjętego regulaminu pracy. Środa jest dniem bez obsługi interesantów. Nadzwyczajne kolejki w Wydziale Komunikacji wynikają z upływającego 30 czerwca br. obowiązującego terminu wymiany prawa jazdy. Chciałam Panią poinformować, że w celu skrócenia czasu przyjmowania wniosków od 1 do 30 czerwca pracownicy Wydziału Komunikacji wprowadzają wnioski do systemu komputerowego po godzinach pracy, co skraca czas przyjęcia wniosku w okienku do 5 minut z dotychczasowych 15 minut.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst