Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Dzień dobry,
jestem mieszkańcem wsi Kajetany i od ponad roku mamy olbrzymie problemy z wyjazdem z naszych domów w stronę Nadarzyna i trasy katowickiej. Problemy spowodowane są bardzo dużym ruchem z hal handlowych zlokalizowanych w Wólce Kosowskiej. W godzinach popołudniowych korek sięga 2 km. długości i czas oczekiwania wynosi ok. godziny. Czy i jak powiat zamierza zareagować na planowaną lokalizację nowych obiektów handlu hurtowego we wsi Kajetany?
Sławomir mieszkaniec wsi Kajetany

Odpowiedź:

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że problem wyjazdu z ul. Rolnej na Trasę Katowicką zostanie rozwiązany w następujący sposób:
– po wykonaniu dokumentacji na przebudowę skrzyżowania i wykonaniu kanalizacji sanitarnej przez Gminę Nadarzyn Powiat Pruszkowski będzie mógł przystąpić do wykonania robót.
Prace będą polegały na dodaniu dwóch pasów ruchu, po jednym w każdym kierunku na odcinku od ul. Brzozowej do Trasy Katowickiej, co ułatwi zjazd ze skrzyżowania w prawo i lewo. Zakończenie robót planowane jest do dnia 30.08.2006 r.
Informuję także, iż do Starosty Pruszkowskiego do dnia dzisiejszego nie wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę obiektów handlu hurtowego we wsi Kajetany. W przypadku, gdy taki wniosek wpłynie zostaną ustalone, na podstawie obowiązujących przepisów, strony postępowania, które będą informowane o toczącym się postępowaniu.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst