Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Witam Panią serdecznie

Pisze do Pani na pewno nie jako pierwszy i ostatni w danej sprawie, jej tematem jest ogólny stan zarówno nawierzchni jak i chodnika Ul. Długiej (w dzielnicy Pruszkowa Żbików), otóż mimo moich (i nie tylko moich) wielokrotnych interwencji w tej sprawie zarówno do Prezydenta miasta Pruszkowa jak również do zarządu dróg powiatowych, nie podjęte zostały poważniejsze kroki ku generalnemu remontowi tejże drogi (której ze względu na jej całościowy stan techniczny) nie można już określić mianem drogi asfaltowej tylko kanionem usłanym wyrwami, zapadnięciami itd. Ja jako mieszkaniec dzielnicy Żbików od 1987 roku mam przyjemność a raczej zmuszony jestem bo nie można nazwać tego przyjemnością poruszać się tą droga kilka razy dziennie, zawieszenie w moim aucie po takich przejazdach jest w stanie krytycznym (a posiadam 6 letni samochód), cieszę się, że czasami kiedy dojdzie do urwania części zawieszenia przez któregoś z użytkowników tej drogi czasami pojawi się ekipa drogowców która zalewa co 3-cia wyrwę, ale Droga Pani czy to jest fair? – wystarczy, że kilkukrotnie spadnie deszcz (a kanalizacja burzowa nie działa tu od jakiś 5 lat), żeby te wyrwy w jezdni powróciły jeszcze większe. Czy tak ma wyglądać droga w 21 wieku? czy naprawdę udajecie, że problemu nie ma?
Zapowiadam Pani, że cierpliwość moja i większości mieszkańców, którzy tak jak ja podróżują tą drogą dobiegła końca, wspólnie zaprosimy telewizje, która zrobi reportaż o naszych Pruszkowskich Drogach Powiatowych, niech ludzie wiedzą na co przeznaczane są nasze podatki a powiat niech się wstydzi, że nic w tym kierunku nie robi
Z poważaniem
Rafał Chudzik

Odpowiedź:

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pytanie informuję, że firma która będzie wykonywała prace naprawcze na ul. Długiej w Pruszkowie została wprowadzona na wykonanie robót w dniu 16.05.2006 r. W obecnej chwili wykonywane są przez firmę roboty przygotowawcze tzn. wycinka uszkodzonej nawierzchni, frezowanie oraz uzupełnianie destruktem.
Planowane jest wykonanie remontu cząstkowego nawierzchni.
Odnośnie kanalizacji deszczowej informuję, że został ogłoszony przetarg na wykonanie czyszczenia studni deszczowych i chłonnych. Prace te powinny być wykonanie do dn. 30.07.2006 r.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst