Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Czy, i jeżeli tak to kiedy planowana jest naprawa nawierzchni na ulicy Brzozowej? W chwili obecnej przejazd grozi uszkodzeniem samochodu, co może się skończyć roszczeniami do starostwa.

W celu zapobieżenia rozwijania nadmiernej prędkości na naprawionej nawierzchni (w pobliżu znajduje się osiedle PSM skąd na droge moga wyjść piesi) przydałoby się wprowadzić mechaniczne ograniczniki prędkości (poprzeczne wzniesienia na drodze)

Dodatkowo brakuje lustra na skrzyżowaniu przy Komorowie – jest to miejsce wybitnie niebezpieczne.
Kiedy jest możliwa jest instalacja lustra?
Artur

Odpowiedź:

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że w ul. Brzozowej remont (ułożenie nakładki bitumicznej) rozpocznie się w czerwcu br. Nie ma możliwości zastosowania progów zwalniających na ulicy Brzozowej w Pruszkowie. Byłoby to niezgodne z \”Wytycznymi\” Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych w tej sprawie oraz \”Projektem Rozporządzenia Ministra Infrastruktury\”, w którym zakazuje się budowania progów na drogach głównych i zbiorczych, jakimi są drogi powiatowe, którymi musi być możliwy szybki, niezakłócony przejazd pojazdów pogotowia, ratownictwa, straży pożarnej, policji i komunikacji zbiorczej.
Lustra ustawiane są w miejscach o bardzo ograniczonej widoczności. Skrzyżowanie w Komorowie do takich nie należy, a zatem zamontowanie lustra nie jest konieczne.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst