Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Witam. Jestem mieszkanką Raszyna od 2002 roku. Kupiłam mieszkanie od firmy Residence przy ul Poniatowskiego vis a vis Urzędu Gminy. Firma Residence nie wywiązała się z umowy: nie dokończyła budowy, mimo umowy z gminą nie zagospodarowała także centrum Raszyna.
Wójtowie: Piotr Iwicki i Ireneusz Kwieciński nie podejmują żadnych działań aby zakończyć tę sprawę.
Żadne z naszych działań (piszę w imieniu Wspólnoty Mieszkańców, której jestem przewodniczącą) nie daje efektów, a mieszkanie w centrum Raszyna staje się co raz większym KOSZMAREM.
Przesyłam adres www.raszyn.mountmania.pl
na której zawarłam krótka prezentację problemu. Strona ewoluuje i nie zawiera jeszcze bardziej drastycznych treści np.: nastolatka opuszczającego knajpę internetową w stanie kompletnego zamroczenia narkotykowego wymiotującego wkoło, mężczyzn klientów sklepiku monopolowego notorycznie załatwiających się przed naszymi oknami, młodzieży pijącej alkohol, itd., itd. To wszystko co się tutaj dzieje to NIE SĄ JEDNORAZOWE epizody – to standard!!!!!!!!
Kogo do tej pory nękałam wielokrotnymi skargami: policja Pruszków i Raszyn, Wójtowie w/w, Wydział Ochrony Środowiska, Rada Gminy Raszyn, Sanepid Pruszków, Inspektor budowlany, złożone doniesienie do prokuratury w Pruszkowie o popełnieniu przestępstwa przez f. Residence.
Moje pytanie: kto może nam – mieszkańcom pomóc? Do kogo jeszcze mamy się zwrócić? Kto jest przełożonym wójta Gminy?
Mogę udzielić jeszcze wielu informacji bo zdaję sobie sprawę ze ten opis tej sprawy jest zbyt enigmatyczny
pozdrawiam i oczekuje odpowiedzi
Agnieszka Penkala

Odpowiedź:

Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że na nieprawidłowe działanie lub bezczynność Wójta Gminy w zakresie zadań określonych ustawą o samorządzie gminnych przysługuje Pani skarga do Rady Gminy. Rada Gminy ma obowiązek rozpatrzeć Pani skargę i w trybie uchwały odpowiedzieć na Pani zarzuty. W przypadku wyczerpania drogi określonej cytowaną wyżej ustawą przysługuje Pani skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst