Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna pani,
oglądałam ostatnio program na Polsacie z cyklu \\\”Nasze dzieci\\\”. Mowa w nim była o domach dziecka i o tym jak dzieciom się w nich żyje.
Co mnie zszokowało najbardziej,… a mianowicie postawa władz starostwa Pruszkowskiego, jeśli chodzi o stworzenie Rodzinnego Domu Dziecka dla kilkorga dzieci.
Pokazani byli Państwo Berlińscy, którzy chcieliby poprowadzić taki dom.
Obecnie mają w rodzinie zastępczej czwórkę dzieci i mają bardzo dobrą opinię
kuratora sądowego, i mają też doświadczenie. Chcieli by się zaopiekować jeszcze kilkorgiem dzieci, ale niestety władze starostwa uniemożliwiają stworzenie takiego domu. Zastanawiam się komu tak najbardziej zależy, żeby
taki dom nie powstał. Powszechnie przecież wiadomo, że dzieci dużo lepiej się wychowują w mniejszych Rodzinnych Domach Dziecka, niż w tradycyjnych molochach.
Bardzo trudno jest znaleźć osoby chętne do poprowadzenia takiego domu, a jeśli już są takie osoby to rzuca im się kłody pod nogi, i zaprzepaszcza tym samym szanse dla kilkorga dzieci do wychowywania się w normalnych warunkach.
Dla porównania władze Krakowa przygotowały dwa kolejne Rodzinne Domy Dziecka, ale szukają teraz osób, które by je poprowadziły. W Pruszkowie zaś są chętne osoby, a władze robią wszystko, żeby taki dom nie powstał.
Zacytowana w programie wypowiedź jednego z radnych Pruszkowa była wręcz
skandaliczna.

Poniżej strona programu \\\”Nasze dzieci\\\”
http://naszedzieci.interia.pl/news?inf=746813
Monika

Odpowiedź:

Rodzinny dom dziecka to nie jedyna forma działania w tej dziedzinie. Powiat w szczególności popiera powstawanie placówek w formie rodzin zastępczych, pogotowia rodzinnego oraz wielodzietnych zawodowych rodzin zastępczych. Na podobne pytanie udzieliłam odpowiedzi również Pani Lidii. Proszę uprzejmie o zapoznanie się także z tamtą odpowiedzią.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst