Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Szanowna Pani.
Moje pytanie ponownie dotyczy chodników i bezpieczeństwa pieszych na drodze Pruszków – Pęcice. Nie bardzo rozumiem dlaczego nie ma miejsca. W Pęcicach (kierunek Janki) jest taka sama szerokość jezdni i tam są chodniki. W Regułach od torów kolejki WKD do Al. Jerozolimskich też jest taka sama szerokość i też są chodniki. Rozumiem, że mogą być pewne trudności z doprowadzeniem chodników do miejsca gdzie droga jest kręta i płynie rzeczka. Ale pozostałe odcinki są szerokie, bo ktoś zaprojektował pobocze, tylko dla kogo. Chyba nie dla rowerzystów i pieszych bo tam dalej jest niebezpiecznie. Powinna się Pani tam wybrać na spacer szczególnie wieczorem. To naprawdę wyśmienita rozrywka w kategorii hardcore. Tu chodzi o bezpieczeństwo pieszych, a tego nie widać na tym odcinku.
Pieszy, rowerzysta i kierowca

Odpowiedź:

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że we wsi Pęcice wybudowany chodnik obejmuje teren zabudowany i został on wykonany przez Gminę Michałowice.
Budowa chodnika na pozostałych wielokilometrowych odcinkach jest kosztowna i nie zabezpiecza ruchu rowerzystów, ponieważ po chodnikach nie wolno poruszać się rowerzystom (zgodnie z prawem o ruchu drogowym).
Z tego powodu poza terenem zabudowanym, na możliwych odcinkach dróg, wykonujemy poszerzenia w postaci utwardzonych poboczy.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst