Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Bardzo się cieszymy, że został wyremontowany odcinek drogi z Pruszkowa do Pęcic. Dziękujemy za rondo.
Co się stało z chodnikami i czy powstaną??? Proszę zwrócić uwagę na bezpieczeństwo spacerujących pieszych i rowerzystów.
Dla miłośników dwóch kółek przedostanie się z Pruszkowa do granic Warszawy graniczy z cudem. Mówiąc w skrócie żadna z istniejących dróg nie jest bezpieczna. Uważam to za skandal, że nie uwzględnia się takich projektów przy remoncie dróg.
Oprócz tego jak długo będziemy jeździć SLALOMEM z PĘCIC do REGUŁ? Czy długo jeszcze w tym mieście będziemy czekać na spokojny przejazd zimą z Pruszkowa do Reguł nie zamieniając samochodu na łyżwy.
Pozdrawiam
Pieszy, roweżysta i kierowca

Odpowiedź:

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że na odcinku od ul. Ireny na długości 730 mb zostało wykonane poszerzenie jezdni. Na pozostałym odcinku remontowanej drogi szerokość pasa drogowego jest zbyt mała żeby można było wykonać chodniki lub ścieżki rowerowe. Jezdnia do Reguł jest w bardzo złym stanie technicznym, staramy się ją na bieżąco remontować. W bieżącym roku odcinek drogi od dworu w Pęcicach do torów kolejki WKD zostanie zmodernizowany. Dla poprawy bezpieczeństwa przy drodze na wysokości dworu w Pęcicach zostanie wybudowane rondo.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst