Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Pani Starosto. Zgadza się, ostatnio ul. Grodziska jest odśnieżana i posypywana środkami chemicznymi. Dziękujemy za to. Natomiast chciałbym podkreślić, że w ostatnim moim zapytaniu zaznaczyłem problem jakości odśnieżania na całej szerokości jezdni. Po prostu po odśnieżaniach jezdnia jest za wąska by mogły się minąć dwa autobusy czy ciężarówki. Są nawet problemy z mijaniem się samochodu osobowego i ciężarowego. Bardzo proszę w imieniu mieszkańców o zajęcie się tym problemem.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy istnieje możliwość, aby bus kursujący z Pruszkowa do Rozalina miał tak ustaloną trasę, żeby mógł wjeżdżać do Starej Wsi?? Zajmie to nie więcej niż 5 minut, a w znacznym stopniu poprawi komunikację mieszkańców, gdyż w obecnej chwili nie istnieje żadne połączenie Starej Wsi z Pruszkowem. Warunki do przejazdu busa są znakomite, ponieważ w środku Starej Wsi jest pętla autobusowa i przystanek autobusowy. W imieniu mieszkańców bardzo proszę o zmianę trasy kursowania busa finansowanego przez Starostwo Powiatowe w Pruszkowie.
Jacek Bajerski

Odpowiedź:

Uprzejmie informuję odnośnie zmiany trasy autobusu kursującego z Pruszkowa do Rozalina, że w czasie trwania umowy wykonywania usługi, udzielonej w drodze przetargu nieograniczonego, nie ma możliwości wprowadzenia zmian w umowie. Zasygnalizowany problem postaramy się rozwiązać w nowym postępowaniu przetargowym.
Odnośnie odśnieżania jezdni na całej szerokości informuję Pana, że po kontroli wykonania odśnieżania w terenie, wykonawca prac został pouczony o prawidłowości ich wykonywania zgodnie z umową.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst