Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Proszę odpowiedzieć, czemu remonty szkół są przeprowadzane w czasie roku szkolnego, a nie w czasie wakacji lub ferii? Chodzi o Zespół Szkół w Piastowie. Moje dziecko uczy się w tej właśnie szkole i twierdzi, że z powodu hałasu nic z lekcji nie wynosi, gdyż trwający remont na trzecim piętrze budynku uniemożliwia prawidłową naukę. Ponadto zamiast być na lekcjach często moje dziecko wraz z całą klasą było zatrudniane do wynoszenia różnych substancji chemicznych z remontowanych pomieszczeń, to jest niedopuszczalne.
Barbara

Odpowiedź:

Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że generalny remont w szkole został zakończony przed rozpoczęciem roku szkolnego. Pod koniec października wygospodarowaliśmy fundusze na dalszy remont szkoły. W trosce o młodzież i o lepsze dla niej warunki do nauki podjęłam decyzję o stworzeniu pracowni językowej na trzecim piętrze, o czym poinformowano uczniów i nauczycieli. 7 listopada rozpoczął się remont tej pracowni. Wszelkie, najbardziej uciążliwe ze względu na hałas prace, prowadzone są wyłącznie po lekcjach. Jedyny możliwy hałas w ciągu godzin lekcyjnych, miał miejsce 7.11.2005r. w czasie długiej przerwy. Wtedy to, za zgodą p. Dyrektor szkoły rozebrano ścianę gipsową. Trwało to około 35 minut.
Dyrektor szkoły stwierdza, że z żadnego z dotychczas remontowanych pomieszczeń uczniowie nie wynosili jakichkolwiek substancji chemicznych. Takie substancje zabrała i wywiozła firma, profesjonalnie zajmująca się utylizacją odczynników.
W tej szkole, jak w wielu innych, prowadzona jest akcja \”Sprzątanie świata\” oraz \”Praca na rzecz szkoły\”. W ramach tych programów, uczniowie przenosili książki do nowej biblioteki, a rzeczy zbędne wyrzucali do pojemników, dokonując segregacji. Odbyło się to pod nadzorem nauczycieli i nie było zagrożenia bezpieczeństwa uczniów. Nie odbyło się to kosztem zajęć dydaktycznych.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst