Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pytanie do starosty

Pytanie:

Droga Pruszkowska, która jest remontowana od 3 tygodni, stała się ogromnym zagrożeniem dla życia mieszkańców a przede wszystkim dzieci, które dochodzą codziennie do szkoły do Nowej Wsi. Pobocza zostały tak rozkopane, że nie sposób iść inaczej jak samą drogą, a samochody pędzą z prędkością nawet 80-90 km/h. Czy ktoś z Powiatu tą drogę w ogóle nadzoruje? A poza tym sposób oznakowania tej drogi. Na Wojska Polskiego przy skręcie na Nową Wieś i na Nadarzyn powinien być znak informujący o objeździe do Nadarzyna i Strzeniówki przez Otrębusy. Proszę o dokładne zbadanie tej sprawy i natychmiastową interwencję. Chyba, że najpierw musi dojść do tragedii.
Włodzimierz

Odpowiedź:

W odpowiedzi na Pana pytanie uprzejmie informuję, że w związku z trwającym remontem ul. Pruszkowskiej w okresie całkowitego zamknięcia tablice informujące o objeździe były ustawione zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu, zaopiniowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.
Jednocześnie informuję, że pod koniec września po zakończeniu remontu w/w ulicy nastąpi poprawa bezpieczeństwa pieszych, poruszających się po tej drodze, w wyniku utwardzenia poboczy po obu stronach jezdni.
Na całej długości drogi zostaną ustawione nowe oznakowania pionowe oraz namalowane będą linie segregacyjne.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst