Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Awaria magistrali pruszkowskiej – komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Spółka Akcyjna – Zakład Pruszków

Komunikaty

KOMUNIKAT

W nocy z czwartku na piątek (25/26.09) Pogotowie MPWiK otrzymało zgłoszenie o awarii magistrali wodociągowej w alei Wojska Polskiego w Pruszkowie, pomiędzy ulicami Bohaterów Warszawy a Topiel.

Wypływ z uszkodzonego przewodu nie zagraża aktualnie bezpieczeństwu i jest pod stałą kontrolą służb technicznych Spółki, które monitorują miejsce awarii. Jeżeli uszkodzenie wodociągu nie ulegnie powiększeniu, naprawa magistrali rozpocznie się w godzinach rannych w najbliższy poniedziałek, 29 września. Decyzja ta została podjęta, aby zminimalizować uciążliwości dla mieszkańców aglomeracji pruszkowskiej. Analiza danych produkcyjnych pozostających w dyspozycji Spółki, wskazuje, że zapotrzebowanie na wodę jest wtedy znacznie mniejsze niż w czasie weekendu.

Obecnie prowadzimy przygotowania do jak najszybszego przeprowadzenia naprawy uszkodzonej magistrali. W związku z powyższym wyłączenie wodociągu zaplanowane zostało w poniedziałek, 29 września o godz. 9 :00. Mieszkańcy części Komorowa oraz osiedli: Prusa, Staszica, Śródmieście, Parkowa, Ostoja w Pruszkowie będą wtedy odczuwali spadek ciśnienia lub całkowity brak wody, szczególnie na wyższych kondygnacjach budynków.

Jednocześnie uruchomione zostaną awaryjne ujęcia wody na terenie miasta, dlatego ciśnienie wody w kranie może wzrastać w okresach zmniejszonego jej rozbioru przez mieszkańców.

Prognozowany czas naprawy wynosi 24 godziny, z zastrzeżeniem, że szacowana pora usunięcia awarii będzie możliwa do podania po wykonaniu wykopu i ocenie miejsca oraz skali uszkodzenia przewodu, co nastąpi w poniedziałek, ok. godz. 15:00. Operacja jest skomplikowana ze względu na dużą średnicę przewodu oraz przebieg pozostałej podziemnej infrastruktury, dlatego termin przywrócenia prawidłowych dostaw wody z przyczyn technicznych może ulec zmianie.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o śledzenie informacji o przebiegu prac i planowanej godzinie włączenia magistrali, które będą zamieszczane na bieżąco na stronie internetowej Spółki www.mpwik.com.pl

Przepraszamy Państwa za niedogodności i zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować czas ich występowania.

Lokalizacje beczkowozów z wodą pitną:

1.ul. Emancypantek róg ul. Lalki
2.ul. Antka róg ul. Placówki
3.ul. Powstańców 10
4.ul. Bolesława Prusa 35
5.ul. Akacjowa 6
6.ul. Andrzeja przy ul. Ewy
7.al. Niepodległości przy ul. Drzymały
8. ul. Sienkiewicza przy ul. Ołówkowej.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst