Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Nowy rozkład jazdy WKD i dodatkowe linie autobusowe

Komunikaty

KOMUNIKAT

Ruszył już remont wiaduktu kolejowego WKD znajdującego się między przystankami „Warszawa Raków” oraz „Warszawa Aleje Jerozolimskie”. Prace modernizacyjne zakończą się dopiero 31 sierpnia.

Do końca wakacji pasażerów czekają utrudnienia w podróży. W związku z remontem zmieniono organizację ruchu na torach WKD. Całkowicie zamknięty został tor nr 1 (w kierunku Grodziska Maz.), na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Raków.
Pociągi WKD kursują według specjalnego rozkładu na trzech liniach:
– Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Raków
– Warszawa Raków – Grodzisk Mazowiecki Radońska
– Warszawa Raków – Milanówek Grudów
Pociągi z Warszawy Śródmieście WKD do Warszawy Raków kursują wahadłowo. Na odcinku Warszawa Raków – Komorów ruch odbywa się według specjalnej organizacji ruchu. Po torze nr 1 (tor z Warszawy do Grodziska Maz.) kursują pociągi relacji Warszawa Raków – Grodzisk Maz. Radońska oraz Grodzisk Maz. Radońska – Warszawa Raków. Natomiast po torze nr 2 (tor z Grodziska Maz do Warszawy) kursują pociągi relacji Warszawa Raków – Milanówek Grudów oraz Milanówek Grudów – Warszawa Raków.

Na stacji Warszawa Raków zorganizowano punkt przesiadkowy z/do pociągów relacji Warszawa Raków – Warszawa Śródmieście WKD. Kursy w poszczególnych kierunkach skomunikowano a czas na przesiadkę nie przekracza 7 minut.
Na poszczególnych odcinkach linii WKD ruch pociągów odbywa się z następującą częstotliwością:
– Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Raków – co 30 minut
– Warszawa Raków – Podkowa Leśna Główna – co 30 minut
– Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Maz. Radońska – co 60 minut
– Podkowa Leśna Główna – Milanówek Grudów – co 60 minut

W związku z reorganizacją ruchu, dla pasażerów przygotowano specjalne linie autobusowe, które pozwalają na łatwe i szybkie dotarcie do dworców PKP.
Autobusy kursują w porannym szczycie komunikacyjnym na odcinkach: Komorów – Pruszków, Michałowice – Warszawa Ursus, oraz Podkowa Leśna Główna do stacji PKP w Brwinów.

Poniżej szczegółowe rozkłady jazdy:
– Odjazdy z Komorowa: 6:15, 6:40, 7:08, 7:38 (odjazdy pociągów KM z Pruszkowa : 6:32, 6:57, 7:25, 7:55)
– Odjazdy z Michałowic: 6:20, 6:45, 7:15, 7:45, 8:10 (odjazdy pociągów KM z Ursusa: 6:40, 7:05, 7:32, 8:02)
– Odjazdy z Podkowy Leśnej Głównej: 6:15, 6:38, 6:53, 7:08, 7:23, 7:38 (odjazdy pociągów KM z Brwinowa : 6:26, 6:51, 7:04, 7:19, 7:34, 7:49)

Wszystkie kursy WKD zaczynające lub kończące bieg w Podkowie Leśnej są odwołane. Dodatkowo niektóre pociągi z/do Grodziska Mazowieckiego zawieszono (dotyczy to głównie kursów w godzinach szczytu).
Szczegółowe informacje o przebiegu poszczególnych tras dostępne są na stronie: www.wkd.com.pl
Do 31 sierpnia wszystkie bilety okresowe na przejazdy pociągami WKD są honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich kursujących na odcinku Grodzisk Mazowiecki – Warszawa Śródmieście.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst