Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Świetna informacja dla rowerzystów (ale też dla pieszych) ‼️ Dziś w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie odbyło się podpisanie umów z wykonawcami zadania pn.Projektowanie dróg powiatowych. Zaprojektowane zostaną ciągi pieszo-rowerowe na: ulicy Sokołowskiej (od skrzyżowania z ulicą Parkową do granicy Gminy Michałowice – 2000 metrów), Wykonawca: AMDRO Andrzej Malinowski, koszt inwestycji to prawie 160 tys. zł, […]

Poszukiwane dobre praktyki oferty turystycznej na polskiej wsi – rusza konkurs „Na wsi najlepiej” Rozpoczyna się konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej, który ma wyłonić dwanaście najlepszych atrakcji turystyki wiejskiej w Polsce. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym powodzeniem, a wyłonieni laureaci oraz zgłoszone kandydatury jasno wskazały, że w polskiej wsi tkwi szeroki potencjał turystyczny. Polska Organizacja Turystyczna rozpoczyna […]

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi między innymi czas na wycieczki rowerowe czy wręcz wyprawy. Awaria roweru może pojawić się w najmniej oczekiwanym przez nas momencie. Jedną z zasad bezpiecznej jazdy jest sprawny rower, więc zachęcamy mieszkańców powiatu, jak i wszystkich przejezdnych do korzystania z Samoobsługowej Stacji Napraw, która znajduje się przed budynkiem starostwa.

Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego do podróżowania „Koleją do Kultury”. Na podstawie biletu na przejazd pociągiem Kolei Mazowieckich można uzyskać wysokie rabaty w wielu instytucjach kultury.

Paszporty dla dzieci, które nie ukończyły 5 roku życia, wydane po 11 sierpnia, będą ważne przez 5 lat, a nie jak do tej pory przez rok.

Od 26 czerwca 2012 r. dzieci, które dotychczas przekraczały granice na podstawie wpisu w paszporcie rodzica, przy przekraczaniu granicy muszą posiadać własny dokument podróży. Utrata ważności wpisów dziecka w paszporcie rodzica pozostaje bez wpływu na termin ważności tego dokumentu w odniesieniu do jego posiadacza (rodzica).

Zbliżają się wakacje, na które czekamy czasem przez cały rok. Czas podjąć mądrą decyzję jak je spędzić. Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Pruszkowie, do którego zgłaszają się często osoby poszkodowane przez nierzetelnych organizatorów turystyki, podpowie Państwu jak zaoszczędzić sobie wakacyjnych kłopotów.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst