Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

"Kocham, lubię, szanuję…nie śmiecę"

Środowisko

Pod takim hasłem, tradycyjnie, w trzeci weekend września, tj. w dniach 14, 15 i 16, rusza tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska” koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska”.

W ramach tegorocznej, 19-tej już edycji, zaplanowano wiele działań na terenie całej Polski, między innymi zbiórkę elektroodpadów oraz likwidację dzikich wysypisk śmieci.

Hasło tegorocznej akcji, nawiązujące do ludowej wyliczanki, ma zachęcić wszystkich do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata. Kochajmy przyrodę i szanujmy ją przez niewyrzucanie śmieci do lasu czy na pobocza drogi.

Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski zachęca mieszkańców oraz podmioty gospodarcze funkcjonujące na terenie Powiatu do przyłączenia się do tych ekologicznych działań, poprzez podjęcie prac porządkowych na terenach będących ich własnością lub miejscem zamieszkania.

Zadbajmy o uprzątnięcie okolicy, w której mieszkamy, uczymy się, pracujemy oraz naszych lasów, łąk i terenów otwartych z dzikich wysypisk śmieci.

Jak zawsze, zwracamy się z prośbą nie tylko o sprzątanie, ale w pierwszej kolejności – o nieśmiecenie i pilnowanie, aby nie śmiecono! Nie tolerujmy tego! Każde zauważone, dzikie wysypisko zgłaszajmy policji lub straży miejskiej, pracownikom urzędu gminy, a także mediom. Zaśmiecony teren jest łatwo zlokalizować i zgłosić do odpowiednich organów.

Starosta zaprasza szczególnie szkoły i inne placówki oświatowe, gminy, firmy, organizacje pozarządowe, a także osoby prywatne do włączenia się do akcji. Przy organizacji akcji sprzątania zachęcamy do kontaktu z nadleśnictwami, kołami łowieckimi i wędkarskimi. Znajdziecie tam fachową i życzliwą pomoc.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst