Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Godzina dla Ziemi

Środowisko

Starostwo Powiatowe w Pruszkowie przyłącza się do ogólnoświatowej akcji „Godzina dla Ziemi”, podczas której 31 marca 2012 r., w sobotę o godzinie 20:30, zgasną światła zarówno w instytucjach publicznych, jak i w prywatnych domach.

W ubiegłym roku w akcję zaangażowało się ponad 4000 miast i setki milionów osób w 135 państwach, również w Polsce. Zbędne oświetlenie wygaszone zostało w 40 miastach, a także w wielu mniejszych miejscowościach na terenie wszystkich województw. W ciemnościach pogrążyły się najważniejsze budynki i obiekty architektoniczne w naszym kraju, m.in.: Muzeum Narodowe w Warszawie, Kościół Najświętszej Marii Panny w Poznaniu, Gmach Główny Uniwersytetu we Wrocławiu, Sukiennice i Kopiec Kościuszki w Krakowie, Wielki i Mały Młyn w Gdańsku, Trasa Zamkowa w Szczecinie. Zgasło oświetlenie zewnętrzne Kancelarii Premiera oraz Prezydenta RP.

Wobec powyższego zachęcamy wszystkich Mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego do włączenia się w proponowaną akcję. Szczegóły przedsięwzięcia są dostępne na stronie organizacji ekologicznej WWF www.wwf.pl

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst