Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Podziękowania dla Strażaków. Uratowano człowieka!!!

Samorząd

30 grudnia 2011 roku w godzinach rannych Strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, które miało miejsce na budowie węzła Południowej Obwodnicy Warszawy przy Al. Jerozolimskich w gminie Michałowice.

Po przybyciu na miejsce wypadku i rozpoznaniu sytuacji stwierdzono, destabilizację konstrukcji rusztowania, w wyniku, której doszło do zakleszczenia nogi jednego z pracowników. Zdarzenie miało miejsce na wysokości ok. 12m. Utrudnione warunki atmosferyczne, silny wiatr i znaczna ilość ciężkich elementów konstrukcji utrudniała przeprowadzenie akcji ratunkowej.

Podjęto natychmiastowe działania z udziałem ekip strażackich: zabezpieczono miejsce zdarzenia, dokonano wzmocnienia rusztowania i zapewniono dostęp do poszkodowanego mężczyzny, udzielono pierwszej pomocy i przygotowano do ewakuacji ratunkowej. Strażakom udało się uwolnić zakleszczoną nogę poszkodowanego. Wykorzystano drabinę mechaniczną SD-30 z koszem i noszami (stanowiącą wyposażenie PSP w Pruszkowie). Bezpiecznie ewakuowano mężczyznę na poziom terenu i przekazano poszkodowanego zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Uratowany mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Akcja ratunkowa przeprowadzona z udziałem Strażaków, pomimo ogromu ludzkiej tragedii, była potwierdzeniem rzetelności i fachowości, całego zespołu Powiatowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

Takie wydarzenia pokazują, że Strażacy to ludzie, którzy znajdują w sobie ogromną potrzebę ofiarności, oddania w niesieniu pomocy innym.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst