Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Akcja Banku Żywności i "Zostań Św. Mikołajem"

Samorząd

W grudniu bieżącego roku na terenie kilku miast Powiatu Pruszkowskiego odbędzie się zbiórka żywności.

Zbiórka będzie miała dwa etapy:
– Pierwszy etap to opisana poniżej Zbiórka Banku Żywności SOS w Warszawie w dniach 2-4 grudnia.

– Drugi etap to 6 edycja zbiórki „Zostań św Mikołajem” w dniach 4 -22 grudnia.

Oba etapy obsługiwać będą: harcerze Hufca ZHP Pruszków, Urząd Miasta Pruszków, organizacje pozarządowe z terenu Powiatu Pruszkowskiego, wolontariusze ze szkół i urzędów.

Akcja będzie odbywać sie na terenie miast i gmin: Pruszków, Nadarzyn, Michałowice, Brwinów.

W sklepach, które wyraziły chęć przyłaczenia się do akcji zostaną wystawione kosze, do których bedzie można wrzucać artykuły. Z zebranych produktów zostaną przygotowane paczki dla najuboższych rodzin z Waszych miejscowościach. 22 grudnia zostaną rozwiezione przez harcerzy bezpośrednio do domów.

Listę sklepów podamy przed 2 grudnia.

Przyjdź… przeczytaj… kup… podaruj komuś trochę szczęścia na święta

OPIS PIERWSZEGO ETAPU ZBIÓRKI:

Świąteczna Zbiórka Żywności
Trzy dni, podczas których wszyscy możemy
zrobić coś dobrego

Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się w dniach 2 – 4 grudnia 2011r. Już po raz piętnasty w Warszawie oraz w 20 miastach na Mazowszu w wybranych sklepach mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą przekazać zakupioną żywność do specjalnie przygotowanych koszy. W sklepach, przy koszach będzie dyżurować ponad 4 000 wolontariuszy Banku Żywności SOS w Warszawie. Produktami rekomendowanymi są: CUKIER, OLEJ, KONSERWY, DŻEMY, DANIA GOTOWE, SŁODYCZE.

Świąteczna Zbiórka Żywności jest akcją ogólnopolską, prowadzoną przez 27 banków żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności. W Warszawie i okolicach zbiórkę prowadzi Bank Żywności SOS w Warszawie. W województwie mazowieckim zbiórkę organizują Banki Żywności w Radomiu, Siedlcach, Płocku i Ciechanowie.
W Warszawie dary żywności będzie można przekazać w 28 największych hipermarketach. W najbliższych okolicach Warszawy zbiórka zostanie przeprowadzona w 20 miastach: Brwinowie, Górze Kalwarii, Grodzisku Mazowieckim, Jaktorowie, Józefowie, Karczewie, Legionowie, Michałowicach, Milanówku, Nadarzynie, Nowym Dworze Mazowieckim, Ostrołęce, Otwocku, Piasecznie, Piastowie, Pruszkowie, Wawrze, Wiązownej, Wołominie oraz Wyszkowie.

W roku 2011 – Europejskim Roku Wolontariatu – Świąteczna Zbiórka Żywności nabiera szczególnego charakteru. To właśnie dzięki dużemu zaangażowaniu wolontariuszy Bank Żywności SOS w Warszawie może przeprowadzić Świąteczną Zbiórkę Żywności w województwie mazowieckim.

Celem Świątecznej Zbiórki Żywności jest zebranie jak najwięcej żywności, która jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia trafi do najuboższych oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ubóstwa i niedożywienia. Bank Żywności SOS w Warszawie za pośrednictwem 200 organizacji pomocowych, przekaże artykuły spożywcze dla 56 000 osób. Od 1994 roku przekazaliśmy ponad 40 tysięcy ton żywności.

Honorowy patronat nad XV Świąteczną Zbiórką Żywności objęli:
Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Walz, Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst