Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Delegacja z Ukrainy w Powiecie Pruszkowskim

Samorząd

24 listopada, Starosta Elżbieta Smolińska gościła delegację wysokich urzędników z Ukrainy, która na zaproszenie Bronisława Komorowskiego Prezydenta RP, przebywała w Polsce. Celem spotkania było przedstawienie funkcjonowania powiatowej administracji samorządowej na przykładzie Powiatu Pruszkowskiego.

Goście rozpoczęli wizytę od przedstawionej przez Elżbietę Smolińską Starostę Pruszkowskiego prezentacji dotyczącej podstaw prawnych oraz praktyki funkcjonowania powiatu, jako jednostki samorządu terytorialnego. W związku z intensywnymi przygotowaniami Ukrainy do wprowadzenia reformy samorządu terytorialnego, członkowie delegacji wykazali ogromne zainteresowanie rozwiązaniami praktycznymi funkcjonującymi w naszym powiecie. W trakcie prezentacji zadawano wiele pytań dotyczących m.in. budżetu, zasad finansowania powiatu oraz działalności jednostek organizacyjnych. Podczas dyskusji wymieniono opinie na temat sprawności funkcjonowania starostwa, jako jednostki organizacyjnej realizującej zadania na rzecz mieszkańców. Po części teoretycznej, goście zwiedzili budynek Starostwa, a następnie udali się do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, przy ul. Staszica 4, gdzie delegację przyjął Komendant Dariusz Drzewiecki. Oprowadzając Gości po nowo wybudowanej siedzibie, zaprezentował sprzęt bojowo – gaśniczy, używany przez strażaków w akcjach ratunkowych. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie obiektów szkolno-sportowych Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pruszkowie, przy ul. Gomulińskiego. Tam na naszych Gości czekała wyjątkowa niespodzianka. Nie kryli oni wzruszenia, kiedy zostali przywitani w swoim ojczystym języku przez młodzież i nauczycieli ze szkoły.

Podsumowując, tą pełną wrażeń wizytę, Starosta powiedziała „dla naszego Powiatu to wielki zaszczyt i honor, że zostaliśmy poproszeni przez Bronisława Komorowskiego Prezydenta RP, o przygotowanie tak ważnej wizyty. Ze względu na ograniczenia czasowe mogliśmy zaprezentować zaledwie część dorobku Powiatu Pruszkowskiego. Mam nadzieję, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie z Państwem”.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst