Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pomagamy powodzianom

Samorząd

Akcja „Pomagamy powodzianom” w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Pruszkowie, ul. Gomulińskiego 2.

W dniach 8 – 21 czerwca z inicjatywy społeczności szkolnej: uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz dyrekcji szkoły w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Pruszkowie przy ulicy Gomulińskiego 2 przeprowadzono zbiórkę darów dla osób poszkodowanych w majowej i czerwcowej powodzi 2010 roku.

Początkowo chcieliśmy przekazać zebrane artykuły mieszkańcom wsi Wilków w województwie lubelskim. W trakcie rozmowy telefonicznej Pani dyrektor szkoły Bożena Rządkowska wyraziła chęć nawiązania współpracy z naszą placówką i już cieszyła się na spotkanie. Niestety w dniu 24 czerwca, kiedy jechaliśmy do szkoły, policja i straż pożarna zatrzymały samochód, informując o braku możliwości dojazdu do Wilkowa. Skierowano nas do Tarnobrzega do Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II, która podczas powodzi przygarnęła pod swój dach uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Stanisława Piętaka w Wielowsi, gdyż ich placówka została niestety zalana. Uczniowie i dyrektorzy obydwu szkół przyjęli nas bardzo serdecznie, podziękowaniom nie było końca, a my oglądając spustoszenia poczynione przez wodę, byliśmy wstrząśnięci i nie mogliśmy powstrzymać łez. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, jakim ogromnym żywiołem jest woda, która wymyka się spod kontroli. Będąc w szkole w Tarnobrzegu przekonaliśmy się naocznie, że ludzie na terenach powodziowych naprawdę potrzebują wsparcia finansowego i psychicznego.

Poniżej zamieszczamy listę przekazanych darów, zdjęcia i podziękowania dla darczyńców.

DARY DLA POWODZIAN Z GMINY WILKÓW OD SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W PRUSZKOWIE, UL. GOMULIŃSKIEGO 2

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst