Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Wigilia dla osób starszych i samotnych w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Pruszkowie

Samorząd

W piątek 18 grudnia 2009 r. o godz. 16.00, już po raz czwarty, w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Pruszkowie uczniowie, pod opieką nauczycieli, przygotowali spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych, mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego.

„I pomyśl jakie to dziwne, że Bóg miał lata dziecinne, Matkę, osiołka, Betlejem.”
ks. Jan Twardowski

Wśród zaproszonych znaleźli się przedstawiciele władz, dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruszkowie, przedstawiciele rodziców uczniów naszej szkoły.
Spotkanie uświetniły jasełka w wykonaniu uczniów klasy II LC liceum ogólnokształcącego i klasy III GB gimnazjum sportowego przygotowanych pod kierunkiem Pani Violetty Trawnik- nauczyciela religii i Pani Agnieszki Grzeszczakowskiej- nauczyciela biologii. W odgrywanych przez uczniów scenkach, motywy betlejemskiej szopki przeplatały się z elementami współczesnego życia codziennego. Z zainteresowaniem podziwiano młodych artystów. Wiele walorów jasełkom dodała dekoracja z motywami pałacu króla Heroda i tradycyjna szopka betlejemska przygotowana przez Panią Izabelę Grudzień- nauczyciela matematyki.

Po zakończeniu jasełek Pani Wanda Kurek- Dyrektor Zespołu Szkół podziękowała gościom za przybycie, uczniom i nauczycielom za piękne przedstawienie oraz złożyła życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Odczytała również nadesłane na ręce Dyrektora Szkoły życzenia od Pani Elżbiety Smolińskiej- Starosty Pruszkowskiego. Do życzeń dołączył się Pan Jan Starzyński- Prezydent Miasta i Gminy Pruszków biorący udział w spotkaniu. Wzruszające podziękowania za zorganizowanie tego spotkania złożył jeden z uczestników gości zaproszonych, przedstawiciel osób samotnych, których do naszej szkoły w tym roku przybyło ponad osiemdziesiąt, niektórzy już kolejny raz. Pani Iwona Kowalec- przewodnicząca Rady Rodziców podziękowała dyrekcji, nauczycielom i uczniom za realizację tak pięknej inicjatywy jakim jest to spotkanie oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Po części artystycznej ks. Dariusz Boguszewski- proboszcz parafii św. Józefa w Pruszkowie nawiązując do wigilii Świąt Bożego Narodzenia wszystkim przybyłym życzył miłości bliźnich, zdrowia, pogody ducha oraz błogosławieństwa Bożego. Jako pierwszy przełamał się białym opłatkiem- symbolem chleba. Wspólnie łamiąc się opłatkiem i składając sobie życzenia, goście zasiedli do stołu wigilijnego, przykrytego białym obrusem, zastawionego tradycyjnymi, polskimi potrawami wigilijnymi, które zostały przygotowane przez uczniów i rodziców naszej szkoły oraz sponsorów. Podczas wieczerzy uczniowie klasy II gimnazjum pod kierunkiem Pani Joanny Makowskiej- nauczyciela j. polskiego kolędowali zgromadzonym, śpiewając zarówno kolędy jak i pastorałki.

Pomysłodawczynią i inicjatorem spotkania była Pani Bożena Kępkowska- opiekun Samorządu Szkolnego, nauczyciel historii i geografii oraz młodzież szkolna.
Nie byłoby tego spotkania, gdyby nie liczni darczyńcy i sponsorzy, dzięki którym udało się przygotować paczki żywnościowe dla przybyłych gości.

Wśród osób, które otwarły swe serce na potrzeby bliźnich znaleźli się ludzie dobrej woli, którym los innych nie jest obojętny. Do grona tych osób należą rodzice naszych uczniów, którym serdecznie dziękujemy oraz przedstawiciele firm.

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom m.in.:
– Panu Sławomirowi Majewskiemu: Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo- Usługowe w Parzniewie,
– Państwu Ewie i Rafałowi Rodek: Firma RODART,
– Firmie Carletti Polska w Pruszkowie,
– Panu Stanisławowi Filipiak: Cukiernia w Pruszkowie,
– Panu Mieczysławowi Bentkowskiemu: Cukiernia w Milanówku,
– Państwu Teresie i Andrzejowi Klimkiewicz: Piekarnia w Komorowie,
– Panu Janowi Widerskiemu: Piekarnia w Pruszkowie,
– Panu Łukaszowi Kowalec: Firma JAKOMEX w Regułach,
– Pani Agnieszce Wołk- Argasińskiej: Firma AGNES w Pruszkowie,
– Panu Mirosławowi Falborskiemu,
– Pani Iwonie Karwowskiej: Delikatesy DRAGON

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta pełni nadziei spoglądamy w przyszłość. Pragniemy, aby te wyjątkowe dni wypełniała atmosfera radości i rodzinnego ciepła. Nie każdy może doznać rodzinnego ciepła w tę wyjątkową noc. Łamiąc się opłatkiem przy wieczerzy wigilijnej tradycyjnie zostawmy jedno nakrycie. Może i do nas zapuka zbłąkany, samotny Gość.

Małgorzata Włodek
Nauczycielka ZSTiO

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst