Pierwsze powiatowe targi pracy już za nami

Samorząd

Ponad 1000 osób odwiedziło pierwsze Powiatowe Targi Pracy zorganizowane przez Elżbietę Smolińską Starostę Pruszkowskiego i Roberta Radziwonkę Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Pruszkowie.

15 listopada w sali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. ul. Gomulińskiego w Pruszkowie na osoby bezrobotne oczekiwało 35 wystawców, w tym 20 firm oferujących zatrudnienie, które przygotowały ponad 500 ofert pracy w kraju i za granicą. Na targach swoje stoiska miały także takie instytucje jak: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej z Pruszkowa, Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Państwowa Inspekcja Pracy, Komenda Policji Powiatowej w Pruszkowie oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień.

Nie zabrakło stoisk fundacji i pracodawców oferujących pracę niepełnosprawnym. Odwiedzający mogli skorzystać z usług doradców zawodowych, którzy wyjaśniali jak należy napisać CV i list motywacyjny, jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną oraz doradzali jak korzystać z pomocy pośredników pracy.

Ze względu na to, że targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, Dyrektor Robert Radziwonka, zapewnia, że kolejna edycja targów odbędzie się najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku.