Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pierwsze powiatowe targi pracy już za nami

Samorząd

Ponad 1000 osób odwiedziło pierwsze Powiatowe Targi Pracy zorganizowane przez Elżbietę Smolińską Starostę Pruszkowskiego i Roberta Radziwonkę Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Pruszkowie.

15 listopada w sali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. ul. Gomulińskiego w Pruszkowie na osoby bezrobotne oczekiwało 35 wystawców, w tym 20 firm oferujących zatrudnienie, które przygotowały ponad 500 ofert pracy w kraju i za granicą. Na targach swoje stoiska miały także takie instytucje jak: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej z Pruszkowa, Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Państwowa Inspekcja Pracy, Komenda Policji Powiatowej w Pruszkowie oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień.

Nie zabrakło stoisk fundacji i pracodawców oferujących pracę niepełnosprawnym. Odwiedzający mogli skorzystać z usług doradców zawodowych, którzy wyjaśniali jak należy napisać CV i list motywacyjny, jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną oraz doradzali jak korzystać z pomocy pośredników pracy.

Ze względu na to, że targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, Dyrektor Robert Radziwonka, zapewnia, że kolejna edycja targów odbędzie się najprawdopodobniej wiosną przyszłego roku.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst