Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Muzeum Dulag 121 zaprasza na sesję fotograficzną "Byłam, byłem więźniem obozu Dulag 121"

Samorząd

28 września, po uroczystościach upamiętniających ofiary obozu Dulag 121 zapraszamy do Muzeum Dulag 121. Obecnych na uroczystościach byłych więźniów obozu chcemy upamiętnić na okolicznościowych fotografiach.

Współczesne portrety osób, które doświadczyły tragedii obozu zostaną wykorzystane do celów archiwalnych, wystawienniczych i wydawniczych. To bardzo ważne dla Muzeum zadanie. Jego realizacja przyczyni się do upamiętniania tragedii, którą przeżyli wszyscy Ci, którym dane było doświadczyć Powstania Warszawskiego, wypędzenia z Warszawy i koszmaru pobytu w obozie przejściowym w Pruszkowie.

Posłuchamy również utworów wojennych w wykonaniu Orkiestry Dętej Pruszkowianka.

Orkiestra została założona w 2010 roku, przez Adama Malcherka, instruktora sekcji instrumentów dętych blaszanych i perkusyjnych MOK Kamyk w Pruszkowie. Członkowie orkiestry od początku rekrutują się spośród uczniów Pana Adama, a także Pana Antoniego Sikorskiego, instruktora sekcji klarnetów i saksofonów. Nadrzędnym celem istnienia Orkiestry jest ożywienie kulturalne tej historycznie najstarszej, a obecnie najbardziej zaniedbanej, dzielnicy Pruszkowa.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst