Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Rekordowa Noc Muzeów w Muzeum Dulag 121

Samorząd

W tym roku impreza Nocy Muzeów organizowana przez Muzeum Dulag 121 cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W nocy z 19 na 20 maja, Muzeum odwiedziła rekordowo liczba osób – 730! Wśród zwiedzających były osoby starsze, które przeszły przez obóz, rodziny z dziećmi oraz młodzież. Każdy znalazł w bogatym programie imprezy coś ciekawego dla siebie.

Największym powodzeniem cieszyły się: przejażdżki wozem zaprzężonym w konie po terenie dawnego obozu Dulag 121 w towarzystwie przewodnika, gra terenowa „Ucieczka” oraz wystawy czasowe i spotkania ze świadkami historii.

W grze terenowej wzięło udział 64 uczestników oraz 40 wolontariuszy. Wolontariusze ze szkół oraz Grup Rekonstrukcji Historycznej „Parasol” i „Germania 44” z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w role polskiego personelu pracującego w obozie i wartowników obozowych. Uczestnikom gry bardzo podobała się jej fabuła i możliwość obejrzenia dawnego terenu obozu.

Muzeum Dulag 121 składa podziękowania za pomoc i współpracę: Muzeum Sztuki Cywilnej i Wojskowej, Grupom Rekonstrukcji Historycznej „Parasol” i „Germania 44″, hufcowi ZHP Pruszków, Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, Panu Krzysztofowi „Zygzakowi” Chojnackiemu, Szymonowi Kucharskiemu, Leszkowi Nurkowi oraz licznym wolontariuszom.

W sposób szczególny Muzeum dziękuje Panu Michaelowi Shapiro za udostępnienie terenu Millennium Logistic Park na organizację gry terenowej, a pracownikom MLP za okazaną życzliwość i współpracę.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst