Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Wykład Starosty Elżbiety Smolińskiej na Pruszkowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Samorząd

Zarząd Powiatu Pruszkowskiego od lat prowadzi i wspiera wiele przedsięwzięć, których celem jest zwiększanie aktywności seniorów w życiu naszej społeczności lokalnej. Jednym z nich był coroczny wykład Elżbiety Smolińskiej Starosty Pruszkowskiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, który odbył się 26 kwietnia w Pruszkowie.

Starosta, dla licznie zgromadzonych studentów, przygotowała multimedialną prezentację, w której przedstawiła wszystkie działania i inicjatywy skierowane do osób starszych, podkreślając, jak istotne jest dla samorządu terytorialnego każdego szczebla, budowanie nowego podejścia do procesu starzenia się. Kreowanie i wspieranie działań przygotowujących nowe miejsca i propozycje aktywnego spędzania czasu dla seniorów jest zadaniem ważnym. Aktywność ludzi starszych, wykorzystanie ich wiedzy i doświadczenia dla rodziny, najbliższych i społeczności lokalnej jest ważnym elementem budowania wspólnoty, w której wiek stanowi atut nie do przecenienia.

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pruszkowie to osoby zainteresowane otaczającą ich rzeczywistością. Po wykładzie poza kwestiami poruszanymi w prezentacji, studenci zadawali wiele pytań, dotyczących między innymi remontów dróg powiatowych, inwestycji, czy też funkcjonowania Przychodni przy ul. Drzymały w Pruszkowie.

Na zakończenie Starosta powiedziała „Dziękuję Państwu za liczne przybycie, a te wszystkie pytania, świadczą o Państwa aktywności i o zaangażowaniu w życie powiatu, ale przede wszystkim gmin, w których mieszkacie. Jeśli ktoś z Państwa nie zdążył zadać jakiegoś pytania, zapraszam do spotkań indywidualnych ze mną w siedzibie Starostwa”.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst