Welcome to Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Welcome to Powiat Pruszkowski

Wykład Starosty Elżbiety Smolińskiej na Pruszkowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Samorząd

Zarząd Powiatu Pruszkowskiego od lat prowadzi i wspiera wiele przedsięwzięć, których celem jest zwiększanie aktywności seniorów w życiu naszej społeczności lokalnej. Jednym z nich był coroczny wykład Elżbiety Smolińskiej Starosty Pruszkowskiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, który odbył się 26 kwietnia w Pruszkowie.

Starosta, dla licznie zgromadzonych studentów, przygotowała multimedialną prezentację, w której przedstawiła wszystkie działania i inicjatywy skierowane do osób starszych, podkreślając, jak istotne jest dla samorządu terytorialnego każdego szczebla, budowanie nowego podejścia do procesu starzenia się. Kreowanie i wspieranie działań przygotowujących nowe miejsca i propozycje aktywnego spędzania czasu dla seniorów jest zadaniem ważnym. Aktywność ludzi starszych, wykorzystanie ich wiedzy i doświadczenia dla rodziny, najbliższych i społeczności lokalnej jest ważnym elementem budowania wspólnoty, w której wiek stanowi atut nie do przecenienia.

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pruszkowie to osoby zainteresowane otaczającą ich rzeczywistością. Po wykładzie poza kwestiami poruszanymi w prezentacji, studenci zadawali wiele pytań, dotyczących między innymi remontów dróg powiatowych, inwestycji, czy też funkcjonowania Przychodni przy ul. Drzymały w Pruszkowie.

Na zakończenie Starosta powiedziała „Dziękuję Państwu za liczne przybycie, a te wszystkie pytania, świadczą o Państwa aktywności i o zaangażowaniu w życie powiatu, ale przede wszystkim gmin, w których mieszkacie. Jeśli ktoś z Państwa nie zdążył zadać jakiegoś pytania, zapraszam do spotkań indywidualnych ze mną w siedzibie Starostwa”.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst