Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Uroczyste Obchody Święta Policji w Powiecie Pruszkowskim

Samorząd

W piątek 22 lipca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszkowie odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. W uroczystościach udział wzięli m.in. Barbara Czaplicka Poseł na Sejm, Pascal Cohade Szef Delegatury Biura ds. Międzynarodowej Współpracy Technicznej Policji (SCTIP) ambasady francuskiej w Polsce, Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski, Agnieszka Kuźmińska Wicestarosta Pruszkowski, Urszula Wojciechowska Przewodnicząca Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz Członkowie Zarządu Powiatu, Radni, Prezydenci, Burmistrzowie i Wójtowie Gmin z terenu Powiatu Pruszkowskiego i wielu innych licznie zgromadzonych gości.

W trakcie uroczystości funkcjonariuszy mianowano na wyższe stopnie służbowe. Wręczone zostały trzy odznaczenia przyznane przez Bronisława Komorowskiego Prezydenta RP, dziewięciu policjantów odznaczono odznaką Zasłużony Policjant, która przyznawana jest przez Jerzego Millera Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zarząd Powiat Pruszkowskiego przekazał kwotę 30 tys. zł na nagrody pieniężne dla Policjantów.

W swoim przemówieniu Elżbieta Smolińska podkreśliła rolę i znaczenie policji, która stanowi fundament bezpieczeństwa na terenie naszego Powiatu.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst