Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Innowacyjny program nauczania matematyki w liceach ogólnokształcących Powiatu Pruszkowskiego

Samorząd

Zdzisław Sipiera Starosta Pruszkowski oraz Krzysztof Rymuza Wicestarosta Pruszkowski otrzymali dyplomy uznania za zaangażowanie w poprawę jakości polskiej edukacji, a w szczególności za popularyzację oprogramowania edukacyjnego GeoGebra od Prezesa Warszawskiego Centrum Geogebry przy Uniwersytecie SWPS Pani dr Katarzyny Winkowskiej – Nowak.

Od września w szkołach powiatowych w trakcie dwóch dodatkowych godzin matematyki przyznanych przez Zarząd Powiatu Pruszkowskiego uczniom klas pierwszych z rozszerzonym programem nauczania matematyki realizowany jest innowacyjny program nauczania, który wykorzystuje wielokrotnie nagradzane oprogramowanie do wspomagania nauki matematyki Geo–Gebra. W klasach pierwszych z obowiązkową matematyką program ten jest także realizowany podczas jednej godziny dodatkowej w ciągu tygodnia. Projekt realizowany jest w ramach programu współfinasowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego przez SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny przy współpracy z Warszawskim Centrum Geogebry.

Program Geo–Gebra z racji łatwej obsługi i sporych możliwości doskonale nadaje się jako narzędzie do wspomagania nauki zarówno dla osób stawiających pierwsze kroki w świecie matematyki, jak również licealistów, studentów czy prowadzących zajęcia. Oferowana funkcjonalność pozwala m.in. rysować wykresy dla wskazanych funkcji liniowych i kwadratowych, liczyć pole powierzchni figur w układzie współrzędnych, obliczać kąt pomiędzy prostymi lub punktami, wyznaczać punkty przecięcia wykresów dwóch funkcji, przesuwać obiekt o dany wektor, obracać o zadany kąt, wyliczać odległości itp. Wprowadzone do GeoGebry obiekty wyświetlane mogą być w 3 reprezentacjach – graficznej, algebraicznej i komórkach arkusza kalkulacyjnego. Wszystkie one są ze sobą dynamicznie połączone, co pozwala na automatyczną aktualizację danych we wszystkich reprezentacjach w momencie ich zmiany w jednej z nich.
Foto

Foto

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst