Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Poradnia stomatologiczna przy Drzymały już otwarta

Samorząd

Nowoczesna poradnia stomatologiczna rozpoczęła działalność 1 lutego w budynku przy ul. Drzymały 19/21 w Pruszkowie. Placówkę uruchomił Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, którego organem założycielskim jest Powiat Pruszkowski.

Przychodnia wykonuje pełny zakres usług stomatologicznych, w ramach świadczeń gwarantowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, od zakładania plomb, leczenia chorób przyzębia do protetyki. Remont placówki i jej wyposażenie zostały sfinansowane przez SPZZOZ. Wnętrza zaaranżowano w taki sposób, by pacjent czuł się komfortowo.

Dyrektor Brągoszewski chce, aby poradnia w krótkim czasie stała się pełnoprofilową placówką świadczącą usługi w ramach NFZ. – Chcemy uruchomić działalność opartą o podstawowy pakiet świadczeń gwarantowanych przez NFZ. Z czasem rozszerzymy zakres świadczonych usług o tzw. szeroką stomatologię. Chodzi o to, by w placówce nie tylko zakładano plomby, ale pacjenci w jednym miejscu mogli uzyskać fachową pomoc stomatologiczną.

Obecnie w poradni są dwa w pełni wyposażone fotele dentystyczne, na razie tylko za tyle zapłaci NFZ. Docelowo mają być trzy fotele. W założeniu placówka ma nie tylko leczyć pacjentów, ale także prowadzić szkolenia młodych dentystów.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst