Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Świąteczna Sesja Rady Powiatu Pruszkowskiego

Samorząd

Porządek poniedziałkowej świątecznej sesji rady powiatu ograniczył się do powołania składów osobowych, stałych komisji Rady Powiatu Pruszkowskiego. Konieczne uchwały radni podjęli jednogłośnie, ponieważ wybór przewodniczących poszczególnych komisji rady zaplanowany jest na sesję styczniową. Bezpośrednio po zakończeniu obrad rozpoczęło się spotkanie opłatkowe, w trakcie którego wręczone zostały doroczne nagrody dla najlepszych funkcjonariuszy służb mundurowych Powiatu Pruszkowskiego w 2010 roku.

Tytułem Policjanta Roku 2010 uhonorowany został sierżant Robert Maćkowski z wydziału prewencji KPP w Pruszkowie za skuteczność działań i aktywny wkład w poprawę bezpieczeństwa na terenie powiatu pruszkowskiego. Strażakiem Roku uznany został starszy aspirant Tomasz Gołębiewski z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie za zaangażowanie i zdolności dowodzenia w prowadzonych akcjach ratowniczych. Pamiątkowe wyróżnienia, kwiaty i nagrody rzeczowe obydwu wyróżnionym wręczyła Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski.

– Dziękuję za zaangażowanie, profesjonalizm i skuteczność, a także za postawę i poświecenie w wypełnianiu obowiązków – powiedziała Elżbieta Smolińska podczas uroczystego wręczenia nagród. Życzę dalszych osiągnięć i satysfakcji z pracy na rzecz mieszkańców naszego powiatu.

Gośćmi uroczystej Sesji Powiatu Pruszkowskiego oprócz radnych obecnej kadencji byli zaproszeni burmistrzowie oraz wójtowie gmin wchodzących w skład Powiatu Pruszkowskiego, przedstawiciele instytucji, firm i stowarzyszeń związanych z powiatem. Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie kolęd i tradycyjne łamanie się opłatkiem.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst