Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Pracownik Socjalny – bohaterem dnia

Samorząd

Dzień 21 listopada, to ustawowe święto pracowników socjalnych, ale jest obchodzone jako święto wszystkich pracowników pomocy społecznej.

W bieżącym roku, Zespół Ośrodków Wsparcia w Piastowie, którym kieruje Pani Katarzyna Wiśniewska, był organizatorem uroczystości w Zespole Szkół im. F. Nansena w Piastowie.

Uroczystość zgromadziła środowisko i zaproszonych Gości. Na wstępie głos zabrała Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski, w krótkich słowach powiedziała o trudnym ale jednocześnie zaszczytnym zawodzie osób, dzięki którym nikt potrzebujący nie czuje się pozostawiony samemu sobie. Starosta wręczyła wyróżnionym pracownikom opieki społecznej okolicznościowe dyplomy z podziękowaniem za bardzo dobre wyniki w pracy.

Podziękowała wszystkim zebranym za przybycie, a w szczególności, Panu Andrzejowi Królikowskiemu Z-cy Prezydenta Miasta Pruszkowa, Panu Andrzejowi Guzikowi Burmistrzowi Gminy Brwinów. Ciepłe słowa podziękowania skierowała do Pani Haliny Lipke Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, której obecność w znacznym stopniu podniosła rangę tej uroczystości.

Po części oficjalnej wystąpiły dzieci i opiekunowie całodobowej placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego z Piastowa w przedstawieniu pt. „Aniołki i Diabełki” wg tekstu księdza Mieczysława Malińskiego. Z recitalem poezji śpiewanej wystąpiła aktorka Pani Małgorzata Wojciechowska z Warszawy, a w monodramie pt. „Kobieta z parasolka” wg tekstu Joanny Szczepkowskiej wystąpiła Pani Zuzanna Berlińska. Na zakończenie Pani Lilianna Otręba trenerka VenDo przedstawiła krótką prezentacje nt. samoobrony, jak skutecznie przeciwdziałać przemocy.

Uczestnikom uroczystości dopisywały dobre humory, a uśmiech, którego w tej trudnej służbie zwykle nie ma w nadmiarze, gościł na ustach wszystkich.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst