Dzień Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i niosących im pomoc

Samorząd

Zdzisław Sipiera Starosta Pruszkowski i Jan Starzyński Prezydent Pruszkowa oraz Muzeum Dulag 121 i Biuro Promocji i Kultury miasta Pruszkowa serdecznie zapraszają mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego na uroczystości związane z obchodami „Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i niosących im pomoc”, które rozpoczną się w piątek, 25 września na terenie dawnego obozu Dulag 121 pod pomnikiem „Tędy Przeszła Warszawa”.

O godz. 12.00 ks. Bogdan Przegaliński odprawi polową Mszę Świętą, a o godz. 13.15 rozpocznie się koncert w hołdzie wypędzonym warszawiakom „Pamiętamy” w wykonaniu Chóru „Artos” działającego przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie pod dyrekcją artystyczną Danuty Chmurskiej i Orkiestry Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza.

Drugiego dnia obchodów odbędzie się wykład Mirosława Wawrzyńskiego zatytułowany „Exodus Warszawiaków. Ratowanie ludności cywilnej podczas i po Powstaniu Warszawskim” poświęcony organizacjom i ludziom z miejscowości podwarszawskich, którzy udzielali pomocy wypędzonym, w trakcie Powstania Warszawskiego i po jego upadku. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 26 września o godz. 15.00 w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 maja 8 a w Pruszkowie.

W niedzielę, 27 września, trzeciego dnia obchodów zapraszamy mieszkańców na godz.12.00 do Młodzieżowego Domu Kultury w Pruszkowie ul. Kościuszki 41 na Salon Poezji Stowarzyszenia K40, w trakcie którego usłyszymy wiersze z okresu Powstania Warszawskiego w interpretacji znanego i lubianego aktora Łukasza Nowickiego. W części muzycznej piosenki powstańcze zaśpiewają: Julia Konarska – aktorka Teatru Ateneum oraz piosenkarka Karolina Skrzyńska. Przy fortepianie towarzyszył im będzie Marcin Mazurek.

Na wszystkie spotkania wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Foto

Foto

Foto