Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Dzień Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i niosących im pomoc

Samorząd

Zdzisław Sipiera Starosta Pruszkowski i Jan Starzyński Prezydent Pruszkowa oraz Muzeum Dulag 121 i Biuro Promocji i Kultury miasta Pruszkowa serdecznie zapraszają mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego na uroczystości związane z obchodami „Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i niosących im pomoc”, które rozpoczną się w piątek, 25 września na terenie dawnego obozu Dulag 121 pod pomnikiem „Tędy Przeszła Warszawa”.

O godz. 12.00 ks. Bogdan Przegaliński odprawi polową Mszę Świętą, a o godz. 13.15 rozpocznie się koncert w hołdzie wypędzonym warszawiakom „Pamiętamy” w wykonaniu Chóru „Artos” działającego przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie pod dyrekcją artystyczną Danuty Chmurskiej i Orkiestry Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza.

Drugiego dnia obchodów odbędzie się wykład Mirosława Wawrzyńskiego zatytułowany „Exodus Warszawiaków. Ratowanie ludności cywilnej podczas i po Powstaniu Warszawskim” poświęcony organizacjom i ludziom z miejscowości podwarszawskich, którzy udzielali pomocy wypędzonym, w trakcie Powstania Warszawskiego i po jego upadku. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 26 września o godz. 15.00 w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 maja 8 a w Pruszkowie.

W niedzielę, 27 września, trzeciego dnia obchodów zapraszamy mieszkańców na godz.12.00 do Młodzieżowego Domu Kultury w Pruszkowie ul. Kościuszki 41 na Salon Poezji Stowarzyszenia K40, w trakcie którego usłyszymy wiersze z okresu Powstania Warszawskiego w interpretacji znanego i lubianego aktora Łukasza Nowickiego. W części muzycznej piosenki powstańcze zaśpiewają: Julia Konarska – aktorka Teatru Ateneum oraz piosenkarka Karolina Skrzyńska. Przy fortepianie towarzyszył im będzie Marcin Mazurek.

Na wszystkie spotkania wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Foto

Foto

Foto

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst