Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

„Nie daj się oszukać – Sprawdź paragon

Samorząd

Ministerstwo Finansów od 2002 r. realizuje działania pod hasłem „Weź paragon”. Ich celem jest uświadomienie konsumentom znaczenia paragonu. Akcja „Nie daj się oszukać – Sprawdź paragon” to kolejna odsłona kampanii paragonowej resortu finansów.

Akcja ta prowadzona była w okresie ferii zimowych i wakacji letnich, przez urzędy kontroli skarbowej, izby oraz urzędy skarbowe w całej Polsce. W poprzednich edycjach w działaniach edukacyjnych wykorzystywane były rysunki satyryczne znanego polskiego rysownika Andrzeja Mleczko, które poprzez swoją lekką i dowcipną formę zachęcały konsumentów do brania paragonów.

W najbliższym czasie planowane jest kolejne przedsięwzięcie, związane z uświadomieniem społeczeństwu roli paragonów, loteria paragonowa. Prawidłowy paragon to ważny aspekt loterii, gdyż w losowaniach będą brały udział tylko te zweryfikowane. Paragony niefiskalne nie będą mogły być rejestrowane na stronie loterii i brać w niej udziału.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Finansów – www.mf.gov.pl w zakładce działalność edukacyjna – kampanie.

Źródło: Ministerstwo Finansów

Foto

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst