Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Obchody Święta Policji w Powiecie Pruszkowskim

Samorząd

W piątek, 24 lipca w Pruszkowie obchodzone było Święto Policji, w którym udział wzięli pierwszy zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Robert Szydło, Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie podinsp. Krzysztof Radzik, Starosta Zdzisław Sipiera oraz przedstawiciele wszystkich gmin z naszego terenu, służb mundurowych oraz mieszkańcy.

W trakcie uroczystości zostały wręczone nominacje na wyższe stopnie służbowe, odznaczenia i wyróżnienia 82 funkcjonariuszom, natomiast Zdzisław Sipiera Starosta Pruszkowski przyznał nagrody pieniężne dziesięciu policjantom, którzy wnieśli znaczący wkład w poprawę bezpieczeństwa na naszym terenie i wręczył listy gratulacyjne. podziękowania za ofiarną i pełną zaangażowania postawę oraz rzetelne i profesjonalne wykonywanie swoich obowiązków.

Starosta w swoim przemówieniu podkreślił rolę i znaczenie policji, która jest gwarantem bezpieczeństwa na naszym terenie. W imieniu wszystkich mieszkańców podziękował Policjantom za odwagę, za profesjonalizm i zaangażowanie, za sumienność i zdyscyplinowanie w wykonywaniu tak trudnej i ciężkiej pracy.

Na koniec uroczystości złożono wieńce pod tablicą upamiętniającą funkcjonariuszy policji państwowej II RP bestialsko rozstrzelanych w Twerze przez NKWD.

Galeria fotograficzna

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst