Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Jubileuszowy Rajd „Szlakiem Naszej Historii”

Samorząd

Niemal 1300 osób wzięło udział w 30. Jubileuszowym Rajdzie „Szlakiem Naszej Historii”, który odbył się 18 kwietnia. Podczas tegorocznego rajdu po raz pierwszy patrole ponadpodstawowe używały mobilnej aplikacji „Przewodnik po Przeszłości” sfinansowanej przez Starostwo Powiatowe w Pruszkowie. Przed rozpoczęciem rajdu, w hali sportowej ZSOiS przy ul. Gomulińskiego w Pruszkowie, uroczyście podpisany został Akt Przekazania tradycji i dorobku Armii Krajowej harcerzom Hufca ZHP Pruszków. Honorowy patronat nad tegorocznym wydarzeniem objęli – Starosta Pruszkowski Zdzisław Sipiera oraz Prezydent Miasta Pruszkowa Jan Starzyński.

Akt podpisano podczas uroczystego apelu Hufca Pruszków. W apelu wzięły udział patrole – obstawy punktów pamięci oraz wybrane patrole harcerskie i zuchowe, które maszerowały w rajdzie tak jak inni uczestnicy ze szkół. Gośćmi na apelu byli :

•       Starosta Pruszkowski Zdzisław Sipiera – podpisujący jako świadek
•       Wiceprezydent Miasta Pruszkowa Andrzej Królikowski  – podpisujący jako świadek
•       Szef AK oddziału Pruszków Zdzisław Zaborski – podpisujący akt
•       Sekretarz AK oddział Pruszków Irena Horban – podpisujący akt
•       Sekretarz zarządu głównego AK Łucjan Sokołowski – podpisujący jako świadek
•       Dyrektor Muzeum Harcerstwa hm. Katarzyna Traczyk – podpisujący jako świadek
•       Dyrektor Muzeum Dulag 121 Małgorzata Bojanowska
•       Dyrektor ZSOiS Wanda Kurek
•       Członek Komendy Chorągwi Stołecznej hm. Kinga Socha – podpisujący jako świadek akt

Ze strony hufca akt podpisali Komendant Hufca Pruszków hm. Beata Pawełczyńska i Zastępca Komendanta hufca phm. Marcin Sikora.

Podczas tegorocznego rajdu po raz pierwszy patrole ponadpodstawowe używały mobilnej aplikacji „Przewodnik po Przeszłości”. Tym samym zakończył się pierwszy etap projektu który jest zaplanowany na min. 3 lata. „Przewodnik po Przeszłości” ma służyć mieszkańcom i turystom Powiatu Pruszkowskiego, którzy będą chcieli poznać miejsca pamięci w Pruszkowie. Do tego celu zostało wyznaczonych 7 tras pamięci. W przyszłych latach znajdą się tu najprawdopodobniej wszystkie miejsca związane z historią z naszego terenu. Dodatkowo powstaną trasy historyczne dotyczące np. przemysłowego Pruszkowa, zabytków czy też znanych ludzi.

Aplikacja przeznaczona na smartfony i tablety z systemem Android w wersji min 4.1. Można ją pobierać bezpłatnie ze sklepu Google Play (https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.biokod.ppruszkow).

Aplikacja została sfinansowana ze środków Starostwa Powiatowego w Pruszkowie.

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst