Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Konferencja dotycząca Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Samorząd

Przedstawienie zasad funkcjonowania Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) było tematem konferencji, która odbyła się 17 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie, Powiatowego Urzędu Pracy w Pruszkowie oraz pracodawcy prowadzący działalność gospodarczą lub mający siedzibę na terenie Powiatu Pruszkowskiego. Zarząd Powiatu Pruszkowskiego reprezentowała Pani Ewa Borodzicz.

W trakcie konferencji omówiono sprawy związane z procedurą ubiegania się o przyznanie środków z KFS na finansowanie kształcenia ustawicznego pracodawców i ich pracowników, a także inne formy aktywizacji realizowane w 2015 r. przez Powiatowy Urząd Pracy w Pruszkowie, w ramach których pracodawcy mogą otrzymać pomoc przy zatrudnieniu pracowników.

Tematyka konferencji spotkała się dużym zainteresowaniem wśród jej uczestników, o czym świadczą liczne pytania zadawane przez pracodawców oraz dyskusja, jaka wywiązała się po jej zakończeniu. KFS uzyskał aprobatę ze strony pracodawców, którzy uznali jego założenia za potrzebne i wyrazili chęć wnioskowania o środki finansowe, w ramach których podniosą kwalifikacje zawodowe swoich pracowników.

Foto

Foto

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst