Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

„Godzina dla Ziemi WWF 2015”

Samorząd

Zdzisław Sipiera Starosta Pruszkowski zaprasza wszystkich mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego do przyłączenia się do ogólnoświatowej akcji „Godzina dla Ziemi”, podczas której 28 marca w sobotę o godzinie 20.30 zgasną światła zarówno w instytucjach publicznych, jak i w prywatnych domach.

Jest to akcja, która corocznie jednoczy miliony ludzi w ponad 150 krajach. W ubiegłym roku w akcję zaangażowało się aż 7000 miast i miejscowości ze 162 państw, z Polski udział wzięły 73 miasta. Na całym świecie podjęto również konkretne działania na rzecz ochrony przyrody i cennych obszarów m.in. Wielkiej Rafy Koralowej w Australii, lasu amazońskiego w Kolumbii, promowanie czystego powietrza i walkę ze smogiem w Chinach czy kampanię przeciwko kłusownictwu w Singapurze.

Dotychczas akcję kojarzono z gaszeniem na jedną godzinę światła w domach i w budynkach użyteczności publicznej. W tym roku akcja zmienia nieco swój charakter. Oddziały organizacji ekologicznych WWF na całym świecie, poza ogólną edukacją środowiskową, mają na celu angażowanie ludzi w rozwiązywanie konkretnych problemów ekologicznych.

„Godzina dla Ziemi WWF 2015” w Polsce będzie poświęcona pomocy krytycznie zagrożonemu gatunkowi jakim jest morświn, bałtycki kuzyn delfina, jedyny gatunek walenia z rodziny morświnowatych występujący na stałe w Bałtyku. Według najnowszych badań szacujących liczebność populacji tych ssaków w naszym morzu jest nie więcej niż 450 osobników, co oznacza, że morświn jest krytycznie zagrożony wyginięciem.

Ta coroczna akcja jest jedynym i masowym działaniem, które zwraca uwagę milionów ludzi na całym świecie na to, że ochrona środowiska to przede wszystkim zmiana codziennych nawyków i przyzwyczajeń.

Wobec powyższego zachęcamy wszystkich Mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego do włączenia się w proponowaną akcję. Szczegóły przedsięwzięcia są dostępne na stronie organizacji ekologicznej WWF http://www.wwf.pl.

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst