Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Trwa kwalifikacja wojskowa w naszym powiecie

Samorząd

Od kilku lat nasza armia jest w pełni zawodowa. Znany wcześniej pobór został zastąpiony przez tzw. kwalifikację wojskową, podczas której 19-latkowie przechodzą badania lekarskie i otrzymują odpowiednią kategorię zdrowia określającą przydatność do czynnej służby wojskowej. W powiecie pruszkowskim w tym roku przed komisją lekarską ma stawić się 819 osób.

Kwalifikacja rozpoczęła się 9 lutego, a zakończy się 17 marca. Odbywa się w budynku SPZ ZOZ w Pruszkowie przy ul. Armii Krajowej 2/4 (tel. 784 223 865). Oprócz przedstawicieli Powiatowej Komisji Lekarskiej w komisji kwalifikacyjnej pracują osoby wprowadzające dane do ewidencji wojskowej, przedstawiciel Wojskowego Komendanta Uzupełnień Warszawa Ochota oraz przedstawiciel gminy. Działania Komisji Kwalifikacyjnej koordynuje w imieniu Starosty Kierownik Zespołu Zarządzania Kryzysowego Waldemar Pielat.

Mieszkańcy Pruszkowa, Nadarzyna, Raszyna i Piastowa kwalifikację mają już za sobą. Przed komisją stawić się muszą jeszcze osoby z Brwinowa (6 III – 11 III) oraz Michałowic (12 III – 16 III). 17 marca odbędzie się kwalifikacja kobiet.

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst