Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Światowy Dzień Konsumenta

Samorząd

Z okazji Dnia Konsumenta 13 marca br. (piątek) w godz. 10:00-14:00 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przy placu Powstańców Warszawy 1 w Warszawie, przeprowadzone zostaną kompleksowe konsultacje z udziałem specjalistów instytucji wspierających konsumentów w zakresie usług bankowych, pożyczkowych czy też ubezpieczeniowych.

W poradach wezmą udział przedstawiciele:
Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Warszawie, Rzecznika Ubezpieczonych, Sądu Polubownego przy Komisji Nadzoru Finansowego, Federacji Konsumentów. Dodatkowo dostępne będzie stanowisko informacyjne Arbitra Bankowego, przy którym można się dowiedzieć m.in. na czym polega arbitraż konsumencki oraz w jaki sposób złożyć wniosek o uruchomienie postępowania negocjacyjnego po wyczerpaniu drogi reklamacyjnej w banku.

Zapraszamy konsumentów zainteresowanych uzyskaniem bezpłatnej pomocy ― nie są wymagane wcześniejsze zapisy. Prosimy o przyniesienie dokumentów przydatnych w ustaleniu szczegółów sprawy, takich jak np. umowy wraz z załącznikami, wnioski ubezpieczeniowe, polisy, ogólne warunki ubezpieczenia (tzw. OWU), pisma reklamacyjne, czy też korespondencja z pożyczkodawcą bądź ubezpieczycielem.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zaprasza także na debatę pt. „Jak powinny wyglądać dobre reklamy usług finansowych?” organizowaną 13 marca br. w godz. 10:00-12:00. Uczestnicy spotkania zastanowią się jak wzmocnić ochronę słabszych uczestników rynku i zapewnić dostęp do rzetelnych informacji w przekazie marketingowym dotyczącym usług finansowych.

Chętnych do wzięcia udziału w debacie prosimy o rejestrację do 9 marca br. (poniedziałek) za pomocą systemu on-line http://events.uokik.gov.pl/reserve/16/4.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów:
http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=11496

Michał Wałachowski Rzecznik Konsumentów w Pruszkowie podczas spotkań z konsumentami, 13 marca br. będzie kładł szczególny nacisk na problematykę usług finansowych – do otrzymania ciekawe poradniki!

Michał Wałachowski Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Pruszkowie
e-mail: rzecznik.konsumentow@powiat.pruszkow.pl
adres do korespondencji: ul. Drzymały 30, 05-800 Pruszków
tel.: 22 738 14 50   Fax: 22 738 14 50
Miejsce urzędowania: Pruszków, ul. Drzymały 30,
pokój nr 102 (I piętro)

Przyjęcia interesantów:

poniedziałek: godz. 9.00 – 17.00
wtorek: godz. 9.00 – 15.00
środa: godz. 9.00 – 15.00
czwartek: godz. 9.00 – 15.00
piątek: godz. 9.00 – 15.00

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst