Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Cześć Ich pamięci!

Samorząd

Tegoroczne obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
przebiegły w Pruszkowie w wyjątkowej oprawie. Mieszkańcy bardzo licznie skorzystali z propozycji przygotowanych przez Starostwo Powiatowe w Pruszkowie i organizacje pozarządowe z terenu powiatu oraz spoza niego. Oferta była bardzo ciekawa.

Pierwszego dnia obchodów (28 lutego) w Muzeum Dulag 121 odbył się wykład znamienitego polskiego historyka prof. dr. hab. Jana Żaryna. Drugiego dnia obchodów udział w uroczystościach wzięło kilkaset osób, które uczestniczyły najpierw w mszy świętej w intencji Żołnierzy Wyklętych, a następnie obejrzały wspaniałą inscenizację przygotowaną specjalnie na nasze obchody przez m.in. grupę rekonstrukcyjną z Mszczonowa oraz rekonstruktorów z naszego powiatu. Zapewne i za sprawą ładnej pogody obchody cieszyły się wielkim zainteresowaniem, o czym świadczyły tłumy mieszkańców z całego naszego terenu.

Zdzisław Sipiera Starosta Pruszkowski serdecznie dziękuje wszystkim mieszkańcom powiatu pruszkowskiego za tak liczny udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Podziękowania składa również organizacjom i osobom prywatnym, wspólnie z którymi Starostwo Powiatowe w Pruszkowie przygotowało tegoroczne obchody.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z drugiego dnia obchodów przygotowanej przez TVP Warszawa – http://warszawa.tvp.pl/19073082/01032015

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst