Witamy na stronie Powiat Pruszkowski   Nacisnij aby odsłuchać zaznaczony tekst. Witamy na stronie Powiat Pruszkowski

Strażak i Policjant Roku w Powiecie Pruszkowskim

Samorząd

30 grudnia 2014 r. przed rozpoczęciem obrad drugiej sesji Rady Powiatu Pruszkowskiego wręczono doroczne nagrody dla najlepszych funkcjonariuszy służb mundurowych naszego regionu.

Zdzisław Sipiera Starosta Pruszkowski oraz Maksym Gołoś Przewodniczący Rady Powiatu Pruszkowskiego wręczyli Policjantowi i Strażakowi Roku 2014, pamiątkowe listy gratulacyjne, kwiaty oraz nagrody rzeczowe.

Starosta podziękował wyróżnionym za ofiarną i pełną zaangażowania służbę oraz rzetelne i profesjonalne wykonywanie obowiązków zawodowych, które przyczyniły się do znacznego zwiększenia bezpieczeństwa regionu. Życzył dalszych osiągnięć i satysfakcji z pracy na rzecz mieszkańców naszego powiatu.

Tytułem Policjanta Roku 2014 uhonorowany został starszy aspirant Marcin Skowroński Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej w Pruszkowie. Nagrodę otrzymał za skuteczność działań w rozpoznaniu środowiska przestępczego i właściwie prowadzoną współpracę z Kuratorską Służbą Sądową w Pruszkowie, dzięki czemu osiągnął imponujące efekty w ujawnianiu sprawców przestępstw. Przeprowadził także szereg szkoleń z zakresu problematyki przemocy w rodzinie, co przyczyniło się do bardziej efektywnego niesienia pomocy ofiarom tego zjawiska w Powiecie Pruszkowskim.

Strażakiem Roku 2014 uznany został młodszy aspirant Mariusz Nawroś z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie, który wyróżniony został za zaangażowanie i udział w wielu akcjach ratowniczych, w których niósł pomoc osobom poszkodowanym. Do takich akcji należy wymienić pożar budynku wielorodzinnego w Pruszkowie na ul. Księcia Józefa, gdzie wydobył z palącego się mieszkania nieprzytomną osobę, której udzielił pierwszej pomocy, ratując jej życie. Pełniąc funkcję dowódcy zastępu i kierując podległymi mu strażakami wielokrotnie wykazał się podjęciem trafnych decyzji podczas występujących zdarzeń w komunikacji drogowej, ratownictwie chemicznym i ekologicznym.

Foto

Foto

Foto

Foto

Skip to content Naciśnij aby wysłuchać zaznaczony tekst